Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Eğitimin kilit taşı öğretmenlerdir”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Okul açılışında öğretmenlere ve eğitime yönelik açıklamalarda bulundu. yaptığı açıklamalarda öğretmenlere ve eğitim sistemine övgüler dizen Yılmaz, konuşmasına şu şekilde devam etti

Eğitimin kilit taşının öğretmenler olduğunu aktaran Yılmaz, "Her bir öğretmene sonsuz teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye´de eğitimin çok iyi olduğunu söylüyorum. Bunu da inanarak ve resmin tamamını görerek söylüyorum. ´Eğitim sıkıntıya gidiyor, kötü oluyor´ diyenler de var." değerlendirmesinde bulundu. "Bazen bir söz var biliyorsunuz, ´İçimizdeki İrlandalılar´ diye. Yani içimizde olup da bizim gibi düşünmeyenler." diyen Yılmaz, şöyle devam etti:

"Eğitime ´kötü gidiyor´ diyenlere şeyi diyorum; ´İçimizdeki Solomon Adası yerlileri. Ne alakası var?´ Solomon Adası´ndaki yerliler, bir yeri ziraata çevirmek istediklerinde ağaçları kesmezlermiş. Ne yaparlarmış? Ağacın etrafına gelirler halka oluştururlarmış, ağaca kötü söz söylerlermiş, kısa bir süre sonra ağaç kurur gidermiş. Eğer siz kendi evladınıza, ´Oğlum bunu yaparsın, başarırsın, sana güveniyorum´ dersen muhakkak başarır. Ama, ´Senden bir şey olmaz, zaten sen ne öğrenebiliyorsun ne de öğretebiliyorsun´ dersen hayatta başarılı olamaz. Allah için herkes evladına baksın. Evladınızın öz güveni sizin o yaşlarda sahip olduğunuz öz güvenden fazla mı? Kesinlikle daha fazla. Eğitimin bir amacı öz güven kazandırmaktır." Yılmaz, geçmişe göre öğrencilerin aldığı eğitimin çok daha iyi olduğunu dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol