Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan, Öğretmenlere Performans Sistemi İle İlgili Açıklamalar

Bakan İsmet Yılmaz: Kendisine yöneltilen öğretmenlre performans sistemin uygulanaca mı sorusuna, çağdaş ülkelerdeki uygulamaların aynısını uyguladıklarını, performans sistemi olmadan öğretmenlerin ödüllendirilmeyeceğini belirtti. 

Bakan Yılmaz, ''en büyük öğretmen memnuniyeti ilköğretimde yaşanıyor.'' dedi.

Fatih Projesi'ne değinen Bakan Yılmaz, ''320 binin üzerinde akıllı tahtayı dağıttık. EBA'yı geliştirdik. Tabletlerin yerini dizüstü bilgisayarlar alacak. Bazı eksikler vardı onları tamamlayadık. Yazılım için öğrencilere dizüstü bilgisayar dağıtılacak. 30 bin okulda altyapı çalışması yapılacak. 5. ve 9. sınıflara dizüstü bilgisayar dağıtılacak.'' dedi.

Okuma Yazma Seferberliği konusunda Bakan Yılmaz ''geçici koruma altında bulunan sığınmacıların da ilave edilmesi gerekiyor.'' dedi.

2019 yılında ikili eğitimin kaldırılacağını belirten Bakan Yılmaz, ingilizce eğitiminden de herkesin memnun olduğunu belirtti. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, ''Avrupa'dan sadece okul öncesi eğitimde gerideyiz. 5 yaşta okul öncesi eğitim hedefi en az yüzde 90 olmalı. Köylerde kapatılan okullarda okul önces eğitim verilecek.'' dedi.

Bakan Yılmaz, ''4. sınıftan başlamak üzere Türkçe ve Matematik derslerinde ilave eğitim verilecek. 383 bin mülteci öğrenci okullarımızda eğitim görüyor.'' dedi.

20 Bin sözleşmeli öğretmen alınacağını belirten Bakan Yılmaz çok tartışılan mülakat konusuna da değindi ve 5 bin ücretli öğretmen ataması için önümüzdeki günlerde duyuruya çıkılacağını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol