Mezun olan öğrenciler, otizmli sınıf arkadaşları için mezuniyetlerini sessiz yaptılar

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

 Birçok mezun, ailelerinin ve arkadaşlarının alkış ve neşe duyduğunu duymaktan mutlu olsa da, bazıları, Carmel Lisesi kıdemli Jack Higgins gibi, bu seslere karşı özellikle hassastır ve sessizce kutlanacaklardı. 20 Haziran 2019.

Konuşamayan ve ileri otizm tanısı bulunan Higgins, sekiz yıldır bilişsel, öğrenme veya davranış zorlukları yaşayan öğrencilere özel bir eğitim programına devam ediyor. Ailesi, oğullarının okuldaki mezuniyet törenine katılacağından mutluluk duysa da, böylesine yoğun ve hareketli bir ortamda aşırı uyarılacağından dolayı endişe duyuyorlardı.

Neyse ki, okul müdürü harika bir çözüm buldu: Seyirciler Higgins’i sessiz bir şekilde ayakta alkışlayacaklardı. “Önce marşımızı okuyacağız, ardından bir ara olacak ve insanlara ne yapacağımızı açıklayacağım. Hep birlikte Jack için sessiz olacağız.”

Ve nihayet 2,200 kişinin katıldığı mezuniyet töreni başladı. Müdürün planından haberi olsa da Jack yine de kulaklarını kapatarak sahneye çıktı. Ancak hiçbir ses duymayınca şaşkınlık yaşadı.

“Jack sahneye çıkarak büyük bir cesaret gösterdi. Muhteşem bir andı. Etkilenmemek imkansızdı. Hem Jack hem de okulumuz adına büyük bir başarıydı,” diyor okulun müdürü.


Kaynak: https://mymodernmet.com/student-with-autism-graduates/

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol