MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM FUARININ AÇILIŞI YAPILDI

2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı 26 – 27 Nisan 2018 tarihleri arasında Başkent Organize Sanayi Bölgesinin katkılarıyla Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenmiştir. Bu organizasyon Başkent OSB Mesleki Eğitim Merkezinin ev sahipliği ile Hacettepe Üniversitesi Başkent OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunun bünyesinde gerçekleştirilmiştir. Fuara Sincan İlçesinde bulunan 16 Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi, ASO Teknik Koleji ile 2 Mesleki Eğitim Merkezi ve Güdül MTAL katılmıştır. Adı geçen okullar kendi stantlarını kurarak ürünlerini sergilemişlerdir. Ayrıca Başkent Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve dışarıdan katılım sağlayan çeşitli firmalar da etkinliğe destek olmak amacıyla ürünlerini teşhir etme fırsatı bulmuşlardır.

Yapılan etkinliğe Sincan’da bulunan 42 ortaokuldan 8. Sınıf düzeyinde yaklaşık 1500 öğrenci katılmıştır. Bu etkinliğe ek olarak öğrencilere gelecekte yönelecekleri mesleklerle ilgili Mesleki ve Teknik Eğitim alanlarında farkındalık oluşturma ve yaşamın her alanında ihtiyaç duyulan mesleklerde kalifiye teknik eleman yetiştirilmesi açısından mesleki ve teknik eğitimin önemini vurgulamak amacıyla kariyer günleri de düzenlenmiştir.

Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Fuarı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Mesleki Eğitimden sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Sadri EKŞİ ve ilgili komisyon üyesi Sabit GÜVEN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem SOLMAZ ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan AKIN, Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri (Yönetim Kurulu Başkanı Şadi TÜRK, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet ERGİN ve Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Zeki TOPDEMİR, Denetim Kurulu Üyesi Sırrı YETKİN, Bölge Müdürü İsmet ÜSTÜNDAĞ) katılmışlardır. Törene ayrıca Çırak Eğitim Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim KARAKOÇ da katılarak öğrencilere hediye desteği sağlamıştır.

Tören festival havasında gerçekleşmiş olup katılımcıların ilgi odağı olmuştur. Protokol konuşmalarında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem SOLMAZ “Öğrencilerimizden nitelikli ara eleman olmalarını değil, aranan eleman olmalarını istiyoruz” diyerek öğrencilerin hedeflerini belirlemelerine basamak oluşturmuştur. Ayrıca Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuruluna da böyle bir fuarı sanayiye taşıyarak eğitim ve sektör ortaklığına örnek oluşturduklarını belirtmiş ve METEF fuarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür edip sergi alanı açarak fuar alanını davetlilere sunmuştur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13