MEB'in talimatıyla okullardaki tüm whatsapp ve benzeri grupların kapatılacak iddiası

MEB'in talimatıyla okullardaki tüm whatsapp ve benzeri grupların kapatılacak iddiası. Bu karar ne kadar doğru çoğu insan tarafından tartışılır. kim destekler kim desteklemez bunu bilemeyiz ama benim şahsi fikrim kesinlikle bu durumu destekliyorum. Whatsapp grupları çoğu kez amacının dışında kullanılan bir durum.

Velilerin birbirine karşı tutumu çok itici. Özellikle Okul Aile Birliği üyesi olanlara çeki düzen verilmesi gerekiyor. Gerek bunlar ve gerekse bunlara yakın olmaya çalışanlar öğretmenler günü, doğum günü kutlaması vb. günlerde takındıkları tavır hoş olmayan davranışlara dönüşüyor. Ekonomik durumu iyi olmayan velilerin mevcut grup üzerinden inciltilerek, psikolojik baskıya maruz bırakıldığını sıkça görmek mümkün. 
Bunun yanında bu grubu medeni ölçüler içerisinde kullananlar yok mu? Tabii ki var. Onları tenzih ediyorum ve buradan teşekkür ediyorum. Ancak gereğini yerine getirenlerin az olması gerçeğin üzerini kapatmıyor.

banner47
Anahtar Kelimeler:
MesajSosyal MedyaWatshapMeb

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
HAKKINI ARAYAN ÖĞRETMEN 8 ay önce

7 TANE WHATSAPP GRUBUM VAR HER BİRİNDEN GEREKLİ GEREKSİ İŞ TALEP EDİLİYOR SÜREKLİ, RAPORLU GÜNÜMDE BENİ EVDEN ÇALIŞTIRMAYA .ALIŞIYORLAR VE BU GRUPLARI TAKİP EDEMEDİM DİYE AMİRİM YANINA ÇAĞARIP AZARLAMAYA ÇALIŞIYOR NEYİZ BİZ BU DEVLETİN ÖĞRETMENİ Mİ YOKSA BİRİLERİNİN OFİS ELEMANI MI???

banner14