MEB'den Ara Tatil Kararı: İddialara Göre 2. Ara Tatilin Zamanı Değişecek Ve Süresi Uzatılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2. ara tatil için yeni bir karar aldı.Korona virüs kabusu yüzÜnden MEB 2. ara tatil tarihlerinde değişiklik yapmayı planlıyor. Nisan ayında gerçekleştirilecek olan 2. ara tatil erkene alınıp çocukların virüsden korunmaları adına süresi uzatılmayı planlanıyır

Milli Eğitim Bakanlığı ilk kez bu eğitim öğretim yılında 4 tatilli eğitim sürecini başlattı. Mevcut 15 tatil ve yaz tatiline ek 2 ara tatil eklendi. Birinci ara tatilin ardından Nisan ayında 2. ara tatil de yapılacak. Ancak bu tatille ilgili çeşitli iddialar ortaya atılıyor. İddialara göre coronavirus tehdidi nedeni ile okullar 2. ara tatilde bir hafta erken tatile sokulacak ve ara tatil iki hafta olacak.

İşte mebpersonel.net internet sitesinde gündeme getirilen haberin detayları:

2. Ara Tatil İle İlgili Flaş İddia: Dünya Genelinde Hızla Yayılan Koronavirüs Nedeniyle 2. Ara Tatil Öne Çekilip 2. Haftaya Mı Çıkarılacak?
MEB tarafından açıklanan takvime göre 2. ara tatil 6-10 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Fakat koronavirüs dünya genelinde hızla yayılıyor ve sınırlarımıza kadar dayandı.
İran'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı hızla artarken; diğer komşumuz Yunanistan'da da vakalar görülmeye başladı.
Virüs hızla etrafımızı sararken 2. ara tatil ile ilgili bir iddia ortaya atıldıı.

İddiaya göre koronavirüs ve benzeri virüslerin yayılmaması adına 2. ara tatil öne çekilip 2 haftaya çıkarılacak.
Yani iddiaya göre 16 Mart'ta ara tatil başlayacak ve 27 Mart'a kadar devam edecek. Okullar 30 Mart'ta tekrar açılacak.
Bu sayede virüslerin yayılmasının da önüne geçilecek.
Şu an için konuyla ilgili net bilgiler yok. İddialar devam ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol