MEB ücretsiz 500 bin tablet dağıtımı başlıyor! Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

BAKAN AÇIKLADI! TABLETLER NE ZAMAN DAĞITILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tablet dağıtımına ilişkin yaptığı açıklamada şu ana kadar öğrencilere 150 bin civarında tablet dağıtıldığını duyurdu. 21 Aralık tarihine kadar İlkokul, Ortaokul ve lise öğrencilerine 200 bin tablet dağıtıldı. Yeni yıl ile birlikte  Ocak ayının ortasına kadar 300 bin ilave tablet dağıtımı yapılacak.

TABLET BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Öğrenci ve velilerin tablet dağıtımına ilişkin merak ettikleri en önemli hususlardan birisi başvuruların nereden ve nasıl yapıldığı oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtım süreci devam eden tabletlerden faydalanmak için herhangi bir başvuru ekranı-sayfası bulunmuyor.  MEB İl Müdürlükleri, okul yönetimleri ihtiyaç sahibi öğrencileri tespit ederek bu öğrencilere tabletleri dağıtıyor. 

ÜCRETSİZ TABLETLERİ KİMLER ALABİLİR?

MEB Bakanı Ziya Selçuk, tabletlerin dağıtımıyla ilgili yaptığı açıklamada ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimleri ve öğrencilerin  akademik başarı kriterlerinin baz alınarak dağıtımın yapılacağını paylaştı. Bakanlık tarafından hazırlanan strateji çerçevesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde kullanabilmeleri için  dağıtımlar yapılmaya devam ediyor. 

HANGİ İLLERE TABLET DAĞITIMI YAPILDI?

Haber Kaynağı: haber7.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol