MEB: Her Köye Okul Yapmak Ve Her Sınıfa Öğretmen Vermek "Masraflı Ve Zahmetli"

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanlığı: Birleştirilmiş sınıflar çalıştayı düzenledi. Başkent Ankara'da düzenlenen çalıştayda 'Birleştirilmiş Sınıflarda Müfredat' çalıştayında, birleştirilmiş sınıfların sorunları tespit edilmek için gerçekleşti

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, 150 bine yakın öğrenci farklı sınıf düzeyindeki öğrencilerle birlikte okumak zorunda.

Bakanlık, çoğunluğu köy okullarında olmak üzere 6 binin üzerinde öğretmenin birden fazla sınıf düzeyine aynı anda eğitim vermeye çalıştığını açıkladı.

İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Fatih Başak, "Birleştirilmiş sınıf uygulamasının nedenlerinin başında öğretmen, okul ihtiyacı, öğrenci mevcudunun azlığı gelmektedir" dedi.

Derslik sayısının azlığını da birleştirilmiş sınıf uygulamasına gerekçe gösteren Başak, "Özellikle nüfusun az ve dağınık olduğu yerleşim yerlerinde her köye bir, iki veya üç derslikli bir okul yapmak ve her sınıfa bir öğretmen vermek çok zor, masraflı ve zahmetlidir" diye konuştu.

Başak, tüm bu gerekçelerin birleştirilmiş sınıf uygulamasını 'ihtiyaç' haline getirdiğini söyleyerek, "Dünyanın birçok ülkesinde bu nedenlerle birleştirilmiş sınıflar uygulanmaktadır" ifadesini kullandı.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol