MEB Engelli Personel ile Mesai Arkadaşlarının Birlikte Çalışma Kültürünün Geliştirilmesi Çalıştayı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

MEB Engelli Personel ile Mesai Arkadaşlarının Birlikte Çalışma Kültürünün Geliştirilmesi Çalıştayı düzenledi. MEB'den yepyeni bir çalıştay programı
 

12-13 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara´da, Bakanlığımız merkez teşkilatı ve Ankara iline bağlı okullarda çalışan engelli personel ve birlikte çalıştıkları diğer personelden oluşan 80 kişinin katılımıyla “Millî Eğitim Bakanlığında Engelli Personel ile Mesai Arkadaşlarının Birlikte Çalışma Kültürünün Geliştirilmesi Çalıştayı” düzenlenmiştir.

Bakanlığımızın üst politika belgelerinden olan 2015-2019 Stratejik Planında, “Bakanlık hizmetlerinin etkin sunumunu sağlamak üzere insan kaynaklarının yapısını ve niteliğini geliştirmek” hedefi belirlenmiştir.

Bu hedefin gerçekleştirilmesine yönelik olarak belirlenen stratejilerden birisi de “Engelli çalışanlara bilgi, beceri ve engel durumlarına uygun görevler verilmesinin sağlanması için çalışmalar yapılacaktır.” şeklinde ifade edilmiştir.

Halen Bakanlığımıza bağlı kurumlarda 6.751’i eğitim öğretim hizmetleri sınıfında, 16.160’ı diğer hizmet sınıflarında olmak üzere toplam 22.911 engelli çalışan bulunmaktadır.

Bu itibarla, İngiltere Büyükelçiliği Programı Fonu kullanılarak 12-13 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara Limak Ambassadore Otelde iki gün süreli, yaklaşık 80 kişinin katılımıyla “Millî Eğitim Bakanlığında Engelli Personel ile Mesai Arkadaşlarının Birlikte Çalışma Kültürünün Geliştirilmesi Çalıştayı” düzenlenmiştir.

Çalıştay, Genel Müdürümüz Hamza AYDOĞDU, Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği Siyasi İşler Uzmanı Alfred Le PREVOST’un açılış konuşmaları ile başlamıştır. Bakanlığımızın insan kaynağından daha etkin ve verimli yararlanılmasını sağlamak, engelli personelimizin işe doyumlarını yükselterek performanslarını daha da artırmak amacıyla birlikte çalıştıkları idareci ve mesai arkadaşlarından oluşan bir grubu bir araya getirerek konusunda deneyimli hocaların himayelerinde engelli personelin ve meslektaşlarının karşılıklı beklentileri, iletişim ve paylaşımda karşılaştıkları zorluklar ve çözüm önerileri ile engelli personelin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik beklentileri, varsa bu hususta sorunların neler olduğu ve sorunlara yönelik çözüm önerilerinin neler olabileceği hususları tartışılmıştır.

Çalıştay, Bakanlığımız merkez teşkilatı ve Ankara iline bağlı okullarda çalışan engelli personel ve birlikte çalıştıkları diğer personelin katılımıyla dört çalışma grubu şeklinde gerçekleştirilmiştir. Çalışma gruplarına; Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR, Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Figen ÇOK, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Görme Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Banu ARSLANTEKİN, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Felsefi, Sosyal Ve Tarihi Temelleri Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mustafa SEVER moderatörlük yapmışlardır.
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al