MEB Duyurdu: Şubatta 20 Bin Öğretmen Atamasına Ek, 5 Bin Öğretmen Ataması Gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları şöyle. 20 Bin öğretmen atamasına ek 5 bin atama için, beş yıl bize ücretli öğretmenlik yapmış ancak mülakata girmek için puanı yetmiyor. O halde puandaki bu eksiklik için kendi beş yıllık tecrübesini sanki bunu kapatır şeklinde düşünerek, onları da mülakata almak için çalışma yapıyoruz” dedi.

AÇIK DOĞU’DA DEĞİL, İSTANBUL’DA
“Her bölgede norm kadro doluluk oranları birbirine yakın. Bu, Doğu Anadolu’da yüzde 92, Güneydoğu’da yüzde 90. Asıl öğretmen açığı Marmara’da ve özellikle İstanbul’da. Bugün Doğu’da değil, Batı’da öğretmen açığı var. Eğitime ilişkin göstergelerde Avrupa ile aramızda fark yok, hatta bazı alanlarda ilerdeyiz. Sadece okul öncesi eğitimde gerideyiz.

Tüm evlatlar yeni liseye giriş sistemi sonunda bir yere yerleşecek. Evlatlarımızı sınava hazırlıyorduk. Millet bundan bıktı. Bırakın çocuklar hayata hazırlansın. 
Özel okullarda 1.3 milyon öğrenci okuyor. Özel öğretimde öğrenci oranı yüzde 8’e yaklaştı. Bu oranın OECD ortalaması yüzde 15. Hedef yüzde 25’e çıkarmak.”

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol