MEB Ders Kitaplarının Dağıtımını Tamamladı, Ücretsiz Ders Kitapları Öğrencileri Bekliyor

Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un Milli Eğitim Bakanı olduktan sonra, MEB’de işler daha da güzel işlemeye devam ediyor.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı için basılan ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı okullar açılmadan tamamlandı. Ders kitapları, öğrencilerin çantalarına girmek için 9 Eylül’ü beklemeye başladı. MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Genel Müdür Sayın İsmail ÇOLAK ile Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Sayın Hüseyin Burak Fettahoğlu’nun birlikte 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okutulacak olan ve okullara dağıtımına başlanan ders kitaplarına ilişkin sürecin okullar ziyaret edilerek yerinde incelediği duyurulmuştu. Genel Müdürlük tarafından yapılan son açıklamada ise, sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlandığı ve okulların açıldığı gün ders kitaplarının öğrencilerin sıralarında hazır şekilde olacağını duyuruldu.

Ücretsiz Ders Kitapları 9 Eylülde Öğrencilerin Sıralarında Olacak Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak‘ın süreci en başından en sona hassasiyetle takip ettiği öğrencilerin kullanacağı ders kitaplarının baskı ve dağıtım süreci okulların açılmasına iki hafta kala tamamlandı. Yapılan resmi açıklamada, MEB tarafından ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılan ders kitaplarının tüm il ve ilçelere dağıtımının Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tamamlandığı ve 18 Milyon öğrencinin ders başı yapacağı 9 Eylül 2019 pazartesi günü öğrencilerin sıralarında olacağı duyuruldu.

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından Yapılan Açıklama; 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında öğrencilerimizin kullanacağı ders kitaplarının baskı ve dağıtım süreci tamamlanmış olup, ders kitaplarımız İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin depolarına teslim edilmiştir. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında öğrencilerimizin kullanacağı ders kitaplarının baskı ve dağıtım süreci tamamlanmış olup, ders kitaplarımız İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin depolarına teslim edilmiştir. Ders kitapları, eğitim-öğretim yılının başlayacağı 09 Eylül 2019 Pazartesi günü öğrencilerimizin sıralarında hazır olacaktır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol