Lise Öğrencilerinden Büyük Başarı, Lise öğrencileri, Yara Ve Yanık İzlerini Yok Eden Krem Üretti

Çanakkale’nin Biga ilçesinde İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri büyük bir başarıya imza atarak ülkelerine çok faydalı olma yolunda ilerliyor. 

Yara ve yanık gibi geçmeyen izleri hızlıca yok eden krem ürettiler

Çanakkale’nin Biga ilçesinde bulunan İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yara ve yanık izlerini hızlıca geçiren organik kremler üretti.

İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Sarı Kantaron Bitkisinden(HYpericum Perforatum) Elde Edilen Yağlardan Çeşitli Kremlerin Elde Edilmesi Projesi’ ile önemli bir başarıya imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde gerçekleştirilen projede Biyoloji Öğretmeni Gülcan Tülü ve öğrenciler, yara ve yanık izlerini hızlıca geçiren ve yan etkisi yok denilebilecek kadar az olan organik kremler elde etti.

Konuyla alakalı olarak İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi internet sitesinden yapılan bilgilendirmede; “MTEGM ve TOBB ETÜ iş birliği ile proje olan okulumuzda "Sarı KAntaron Bitkisinden(HYpericum Perforatum) Elde edilen yağlardan çeşitli kremlerin elde edilmesi projesi" kapsamında çalışmalar tamamlanmıştır. Biyoloji Öğretmenimiz Gülcan Tülü ve okulumuz öğrencilerinden Ali Kerem Arabacı, Doğukan Can ve Görkem Kurt'un çalışmalarıyla yara ve yanık izlerini hızlıca geçiren ve yan etkisi yok diyebileceğimiz kadar az olan organik kremler elde edilmiştir. Projede görev alan öğretmen ve öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz. Ayrıca Okul Müdürümüz Hayri Ulutaş'a desteğinden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: https://www.rehbercanakkale.com/aferin-size-cocuklar/4594/?fbclid=IwAR2nI-HA6cQqrdQqBpa7qk0GVAWmubP5x1XaPudy763JjUkafxQCnWGqqlQ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol