LGS’de Tam Puanlar Satranççılardan Geldi

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye’nin farklı illerinden Federasyonumuza ulaşan ilk bilgilere göre; Ankara’dan Baran Kılıç ve İbrahim Halil Yıldırım, Aydın'dan Kerem Tunçbilek, Bursa'dan Çağla Engin, Denizli’den Nehir Tokat, Elazığ'dan Hüseyin Tekdemir ve Baran Kaçar, İstanbul’dan Ahmet Doruk Koçer ve Oğuz Kağan Aydın, İzmir'den Ediz Aldoğan, Malatya’dan Mert Coşkun, Nevşehir’den Gökay Nuray, Niğde’den Büşra Gün, Ordu'dan Mehmet Metehan Kır, Samsun'dan Ata Saydam ve İdil Belkıs İğde ve Yalova’dan Ege Yiğit Köksal tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puanla Türkiye birinciliğini paylaştılar.

Ayrıca Bursa’dan Safiye Öykü İnce, Kırıkkale'den Berrak Gündüz, Konya'dan Avni Oflaz ve Kerem Bilge Gedik, Niğde’den Nida Yılmazcan ve Enfal Tufan ise sadece bir ya da birkaç yanlış yanıt ile tam puana yakın bir derece elde ettiler.

Bu önemli sınavda güzel sonuçlar elde eden tüm sporcularımızı kutlar, satrancın kazanımları ile nice başarılar yakalamalarını dileriz.

(LGS sınavında Türkiye derecesi elde eden sporcularımızın isim, fotoğraf ve iletişim bilgilerini basak.goktas@tsf.org.tr adresine mail atmalarını rica ederiz.)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol