LGS ve YKS'ye Girecek Öğrencileri İlgilendiren Çok Önemli Gelişmeyi Bakan Koca Açıkladı

Bugün bilim kurulu toplantısı sonrası gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Bakan Fahrettin Koca bir gazetecinin kendisine yönelik önümüzdeki hafta ve diğer haftasonu gerçekleştirilecek olan LGS ve YKS sınavlarına milyonlarca adayın gireceği ve bu konuda milyonlarca vatandaşın virüs nedeniyle huzursuz olduğunu ve bu yüzden haftasonu sokağa çıkma yasağı olur mu sorusuna cevaben,  Bakan Koca sınav saatlerinde ve sınav yerlerinde gereken her türlü tedbirin alındığını ve bu konuda sokağa çıkma yasağı dahi düşünüldüğünü belirtti.

Bakan Koca'nın LGS ve YKS'ye ilişkin yaptığı açıklamalar şu şekilde 
Bilim Kurulu’nun sınav yapılacak saatler içinde sokağa çıkma da dahil önerilerinin olduğunu açıklayan Koca, konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarıldığını belirtti.

Koca YSK ve LGS sınavı ile ilgili şunları söyledi:

*Bedelli askerlikle ilgili onun devamından yana olundu, bu anlamda Bilim Kurulu’nun tedbirleri önermesi şeklinde yaklaşım oldu, 28 gün uygulaması devam etmiş olacak.

*Öğrencilerimizle ilgili hem LGS hem YKS ile ilgili şu dönemde sınavın olabildiğince güvenilir yapılması şeklinde Bilim Kurulu’nun önerisi oldu.

*Her türlü tedbirler alınması noktasında hem rehber yayınlandı hem ilgili birimlere hangi tedbirlerin alınması gerektiği hatırlatılmış oldu.

*Her iki sınav için Bilim Kurulu’nun özellikle sınava giriş saatleri başlangıç saatleri ve çıkış saatleri olmak üzere daha güvenilir bu sınava gelişlerini sağlamak üzere tedbir alınması, gerektiğinde sokağa çıkma dahil olmak üzere o saatlerle ilgili önerisi oldu.

*Sayın Cumhurbaşkanımızla bu öneriyi paylaştım. Sayın Cumhurbaşkanımız konuyla ilgili hasssasiyet gösterilmesi gerektiğini, sınav giriş ve çıkışların güvenli yapılmasının talimatını vermiş oldular.

*Hangi saatlerle ilgili olması gerektiğini, yanlarında iki kişi olması kaydıyla İçişleri Bakanlığımız bugün açıklama yapmış olurlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol