KÖY OKULUNDAN UZAYA...

Dünya'nın 3 Uzay Kampından biri İzmir'de.Ve öğrencilerimle birlikte 3 gün boyunca ordaydık.

Hem de hayal ortaklarımız sayesinde..Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Programında eşsiz bir uzay macerası yaşadık.Program boyunca sanal uzay uçuş görevi, dijital planetarium, uzay giysileri, NASA tasarımlı astronot simülatörlerinin kullanımı, topraksız bitki yetiştirme gibi aktivitelere katılan öğrencilerim uzay bilimleri ve teknolojileri ile ilgili uygulamalı eğitim aldılar. Çocukların ufuklarını uzay boyutuna taşımak, gökyüzüne baktıklarında anlamlandırabilecekleri bir şeyler olsun istedim. Yıllardır öğrencilerime ilkleri yaşatma konusunda öncü olmaya çalıştım. Köyde eğitim gören öğrencilerime bu mükemmel eğitimi ve deneyimi yaşatmaktan dolayı çok mutluyum.

9-12 yaş grubundaki öğrencilerimin ilk kez ailelerinden uzak kalıp Uzay Kampı Türkiye’de yaşayarak öğrenmeleri onlarda inanılmaz bir özgüven yarattı. Kampta öğrencilerimin liderlik becerileri arttı, takım çalışmalarının önemini kavradılar ve beklediğimizin çok üstünde donanımlı bir eğitim ekibiyle karşılaştılar. Her dakikası dolu dolu geçti. Bu kampa katılmamızın en büyük özelliği ise hayal ortaklarımızın yaptığı destektir.

Kız öğrencilerimize P&G orkid sponsor olurken erkek öğrencilerimize Alev Okullarının desteği ile geldik. Ayrıca kamp dışında da İzmir Kiwanis Kulübü Derneği tarafından sıcacık misafirperverlik ile ağırlandık. Çocukların mutluluğu her şeyden önemli ve bu defa öğrencilerim evrensel bakış açısı kazanıp, uygulamalı uzay deneyimleri ile tanışmış oldular.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol