Kendini Geliştirmeye Devam Ediyor Ortaokul

Açılışa Salihli Kaymakamı Levent KILIÇ, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya KARAOĞLU ,İlçe Emniyet Müdürü Sayım BAŞARAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa DİLEK, Ak Parti İlçe Başkanı Selçuk DİNÇ ve Başkan Yardımcısı Muhsin AKBAŞ, İlçe Tarım Müdürü Ali DEMİR, İlçe Sağlık Müdürü Sezgin GÜLEÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yıldıray DEMİRTAŞ, Cemal ŞENGÜL ve ilçemizdeki Okul Müdürleri katıldı.

İlk olarak öğrencilerin sosyalleşmesi yönünde en büyük ihtiyaçlardan biri olan Konferans Salonu’nun açılışının gerçekleştiren Levent KILIÇ 170 kişilik salonun yapılmasında desteklerini esirgemeyen ve daha önce de okula her türlü yardımda bulunan Kaan GÖKDEMİR’ e plaket vererek özellikle eğitim kurumlarına destek veren hayırseverlerin çoğalması gerektiğini belirtti.

Konferans Salonu ‘nun açılışının ardından Kodlama Sınıfı’nın açılışı gerçekleştirildi. Okul Müdürü Fatih AKIN ‘’Geleceğin teknolojisi olarak görülen robotik kodlama öğrencilere analitik düşünme ve problem çözme becerisi kazandırarak onların yaratıcılıklarını artırır. Yaparak, yaşayarak öğrenmeyi büyük ölçüde desteklemesi sayesinde günlük sorunları çözmesinde yardımcı olur. Böylelikle teknolojiyi tüketen bir nesilden ziyade üreten bir nesil oluşmasını sağlar.’’ dedi. Müdür AKIN, sınıfın oluşumu ve işleyişi konusunda büyük emekleri bulunan Bilişim Öğretmeni Emel ÇELİK ‘e teşekkürlerini sundu.

Açılış davetlilerin öğrenciler tarafından hazırlanan sunumları dinlemesi ve değerlendirmesiyle son buldu. 

Kaynak: https://www.salihligazetesi.com/egitim/50yil-ortaokulu-kendini-gelistirmeye-devam-ediyor-/haber-6751

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol