google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Kampüsün Taşınmasına Karşı Çıkan Öğrenciler 24 Saat Nöbet Tutacak

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, kampüsün taşınmasına itiraz edip 24 saat  nöbet tutacak

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 32 kilometre uzaklıkta bulunan kampusa taşınmasına karşı çıkan öğrenciler, “Son noktayı biz koyarız” diyerek rektörlük önünde basın açıklaması yaptı. Çadır kurmak isteyen öğrenciler polis engeliyle karşılaştı.
DEÜ yönetiminin deprem raporunu 57 gün geçmesine karşın açıklamamasına isyan eden öğrenciler, “Depreme dayanıksız raporlarının kamuoyuna açıklanmasını istiyoruz. Hocalarımızın ve öğrenci arkadaşlarımızın üzerindeki baskıların kaldırılmasını, görevinden hukuksuz bir gerekçe ile alınan bölüm başkanlarının göreve iade edilmesini, biz öğrencilerin sahip olduğu anayasal haklarımızın korunmasını, bu süreçte rektörlüğün dayatmacı tavrından vazgeçip uzlaşmaya yönelmesini, sürecin şeffaflıkla yürütülmesini istiyoruz” açıklamasını yaptı.


 
Nöbet tutacaklarını belirten öğrenciler, “Başta rektör olmak üzere tüm DEÜ yönetimi bizi muhatap alıncaya ve taleplerimizi gerçekleştirinceye kadar Narlıdere’deki fakülte yerleşkemize gidip gece gündüz nöbet tutmaya başlıyoruz. Türkiye’nin en büyük güzel sanatlar fakültesinin birkaç kişinin şahsi çıkarları doğrultusunda yok edilmesine karşı olan ve dayanışmamıza güç veren halkımızı nöbete davet ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol