Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Koronavirüs Mücadelesine 50 Tonluk Dezenfektan ve Maske Üretimiyle Destek

Koronavirüs salgının baş göstermesiyle birlikte Dezenfaktanların üretimi ve temini hayatımızda önemli bir yere oturdu. Bu konuda ,bazı il Milli Eğitim Müdürlükleri sahip oldukları mesleki eğitimdeki sağlam altyapısı sayesinde ürettikleri tonlarca Dezenfaktan ile hem kendi ilinin ihtiyaçlarını karşılarken hem de başka illere bile göndererek salgınla mücadelede çok önemli rol oynuyorlar. 
Ülkemizde bu konumda olan sayılı illerden birisi de Isparta olarak karşımıza geliyor.Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bünyesindeki meslek lisesi ile okullarında daha salgının ülkemize giriş yaptığı andan itibaren tam kapasiteyle çalışarak 50 ton Dezenfekten üretmenin yanı sıra kahraman sağlıkçılarımızın virüsten korunması adına yüz maskeleri de üreterek salgınla mücadeleye özveriyle katkı sağlıyor.
ISPARTA TOBB LİSESİ 50 TON DEZENFEKTAN ÜRETTİ
Konu ile ilgili olarak “Hazırladığımız çözeltiyi test için Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne gönderip hijyen şartlarını taşıdığıyla ilgili belgemizi aldık. (Rektörümüz Prof Dr İbrahim DİLER hocamıza da ayrıca teşekkür ediyoruz)” diyen Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz , kendi kurumlarını ürettikleri dezenfektanlar ile dezenfekte ettiklerini ve  Isparta’daki diğer kurumlarımızdan ve komşu illerimizden gelen talepleri hızla karşılamaya devam etiklerini dile getirdi.
Yılmaz, an itibariyle Isparta TOBB Meslek Lisesinde ürettikleri dezenfaktanların miktarının 50 ton olduğunu ve “önemli bir ihtiyacı Ispartamız ve ülkemiz için karşıladığımızı düşünüyoruz” şeklinde düşüncesini ifade etti.
Ömer YILMAZ konu ile ilgili yaptığı açıklamaya şu şekilde paylaştı;

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13