İsmail Koncuk, Tekrar Aday Olmuyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bazı basın yayın organlarında yer alan “Ölüm tehditleri aldığım için aday değilim” şeklindeki açıklamaların şahsına ait olmadığını kaydederek, “Bizzat benim ağzımdan duymadan yapılan bu haberler etik olmadığı gibi, temsil ettiğim sendikama da zarar vermek amacı taşıyabilir. Ben İsmail Koncuk olarak, ölüm tehdidi ile sendika genel başkanlığını bırakacak bir insan olmadım, olmam dolayısıyla bu tür haberleri şahsıma hakaret olarak görürüm.” dedi.

24-25 Şubat tarihinde yapılacak olan Türk Eğitim Sen 6. Olağan Genel Kurulunda genel başkanlığa aday olmadığını da açıklayan Koncuk, “Bu genel kurulda teşkilatımız içinde yetişmiş, kıymetli kardeşim Talip Geylan benim adayımdır, sonuna kadar destekçisi olacağım herkes tarafından bilinmelidir” diye konuştu.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bazı basın yayın organlarında, ölüm tehditleri aldığım için aday değilim şeklindeki açıklamalar şahsıma ait değildir. Bizzat benim ağzımdan duymadan yapılan bu haberler etik olmadığı gibi, temsil ettiğim sendikama da zarar vermek amacı taşıyabilir.

24-25 Şubat tarihinde yapılacak olan Türk Eğitim Sen 6. Olağan Genel Kurulunda genel başkanlığa aday değilim. Bu genel kurulda teşkilatımız içinde yetişmiş, kıymetli kardeşim Talip Geylan benim adayımdır, sonuna kadar destekçisi olacağım herkes tarafından bilinmelidir.

2005 yılında genel sekreter, 2008 yılında Genel Başkan olduğum Türk Eğitim Sen'e daha önce de 10 yıl Adana 1 Nolu Şube Başkanı olarak hizmet ettim, dişimle, tırnağımla, alınterimle 1992 yılından bu yana emek verdiğim Türk Eğitim Sen şerefle yoluna devam edecektir.

Ben İsmail Koncuk olarak, ölüm tehdidi ile sendika genel başkanlığını bırakacak bir insan olmadım, olmam dolayısıyla bu tür haberleri şahsıma hakaret olarak görürüm. Türk Eğitim Sen hem mücadeleci bir sendika hem de milli bir sivil toplum örgütü olarak yoluna devam edecektir.

24-25 Şubat'ta seçilecek yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyelerimizin Türk Eğitim Sen'in mücadele çıtasını daha da yukarıya taşıyacağından hiç bir şüphem yoktur. Genel kurulumuz camiamıza hayırlı, uğurlu olsun, inşallah.”Resimler
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol