İlköğretim Yaz Okulu Etkinlikleri

Bazı öğretmenler için okul yılı sona ererken, diğerleri için yaz okulu etkinliklerine hazırlanmanın zamanı gelmiştir. Yaz boyunca öğrenmeleri için ilham kaynağı olacak eğlenceli, uygulamalı etkinlikler oluşturarak öğrencilerinizi motive edin. Burada yaz okulu sınıfında kullanmak için dersler, etkinlikler ve fikirler topluluğunu bulacaksınız.

Bilim

Yaz saati, öğrencileri dışarı çıkarmak ve keşfetmek için mükemmel bir zaman! Bu aktiviteler öğrencilerin keşif ve gözlem becerilerini açık havada uygulamalarına olanak sağlayacaktır.

Bilimsel Yöntemin Kabarcıklarla Öğretilmesi
Mento ve Diyet Soda Deneyi
Büyük Bir Dünyadaki Küçük Ben- Karınca Dersine Dikkat Edin
Renkli Tebeşir Nasıl Yapılır
Caterpillar'dan Kelebek Dersine

Matematik

Önemli matematik kavramlarını pekiştirmenin harika bir yolu, öğrencilere yiyecekleri kullanarak öğrenme fırsatı vermektir. Öğrencilerinize çeşitli yiyecekleri kullanarak matematik öğretmek için bu matematik etkinliklerini ve dersleri kullanın.

Kesirleri Öğretmek İçin Çikolata Çubukları Kullanma
Gumdrop Geometrisi ve Ciklet Fraksiyonları
Matematik ve Gıda Karışımı için Kırk Dört Fikir
Eğlenceli Yiyecekleri Kullanarak Matematik Aktiviteleri

Sanat

Sanat projeleri genellikle okul yılı boyunca düşünülmüş olsa da, bu el sanatlarını manzara değişikliği için dış mekanda yapmaya çalışın. Her yaş için el sanatları ve projeler yapmak için kolay çeşitli bulacaksınız.

Çiçek El Sanatları Projeleri Koleksiyonu
Sun Visor El Sanatları Koleksiyonu
Bağımsızlık Günü El Sanatları Koleksiyonu
Dondurma El Sanatları Koleksiyonu
Karpuz zanaat

Dil sanatları

Yaz okulu, öğrencilerin hayal güçlerini kullanmaları ve yaratıcılıklarını keşfetmeleri için mükemmel bir zamandır. Öğrencilerin şiir yazma pratiği yapmalarını, açıklayıcı yazma becerilerini kullanmalarını ve günlüklerinde yazmalarını sağlamak için bu zamanı kullanın.

Biyografi Şiir Ders Planı
Haiku Dersi Yazmak
Bir gün Şiirler
Şiirleri Hatırlıyorum
Bir Dil Büken Dil Sanatları Dersi
Dergi Yazma İstemleri
Yazılı Olmayan Kelime Ders Planı
Resim Dersini Tanımlama
Sosyal çalışmalar  

Öğrencilerinizin sosyal bilgilerdeki bilgilerini geliştirmeye devam etmelerine yardımcı olmak, çeşitli eğlenceli aktiviteler ve dersler almalarını sağlayın. Öğrenciler, aşağıdaki etkinliklerde haritalar ve diğer kültürleri öğrenirken pratik deneyim kazanmanın tadını çıkaracaklar.

Topografik Haritalar Ders Planı
Harita Becerileri Ders Planı
Dünya Kültürü Etkinlikleri
Çocuk Coğrafyası
Coğrafya eğlencelidir
Yaz Okuma  

Getty Images Dijital Görüntü
Her sabah yaz okulunda başlamanın en iyi yolu, öğrencilerin güne iyi bir kitapla başlamalarını sağlamaktır. K-6 dereceli ilkokul öğrencileri için bu genellikle öğrencilerin bir resim kitabı seçmesini sağlamak anlamına gelir. Sınıfınızı, öğrencilerinizin tüm yaz boyunca zevk alacağı yaşa uygun kitaplarla doldurmanıza yardımcı olması için aşağıdaki kitap listelerini kullanın.

K-6 Yaz Okuma Listesi
Önemli Çocuk Kitapları
Horn Kitabından Yaz Okuma Listesi
Çocuklar İçin Yaz Okuma Kaynakları
Skolastik Yaz Okuma Yarışması
Yaz Basılabilirleri

Yaz her zaman güneş ışığı ve gökkuşağı olmaz. Hava dışında işbirliği yapmadığında, bu eğlenceli bulmacaları, kelime aramalarını ve boyama sayfalarını kullanın.

Yaz Kelime Arama
Plaj Kelime Arama
Plaj Boyama Sayfasında Oynamak "
Yaz Bulmaca
Aile eğlence yaz yazdırılabilir
Yaz Saha Gezileri

Tüm arkadaşları dışarıda oynarken, yaz okulunda herhangi bir çocuğun motive kalması zor olacak. Öğrencileri öğrenmeyle meşgul etmenin harika bir yolu, onları okul gezisine götürmektir . İlkokul öğrencileriniz için eğlenceli bir gezi planlamanıza yardımcı olması için bu makaleleri kullanın.

Güvenli Bir Saha Gezisi için Kurallar

https://www.thoughtco.com/elementary-summer-school-activities-2081434

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol