İl Hıfzıssıhha Meclisinde Alınan Kararla 2 Lisede Yüz Yüze Eğitime Geçildi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bahar ayının gelmesi ve kış aylarının yakınlaşması nedeniyle, tüm illerde yoğun denetimler yapılmaya devam ediyor. Zonguldak'ta Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, dün yaptıkları toplantı sonrası, öğrenci sayısı az olan 2 lisenin yüz yüze eğitime başlaması kararı verildi. 

Toplamda 87 ve 78 öğrencisi bulunan liselerde önümüzdeki hafta itibariyle yüz yüze eğitime geçilecek

Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, toplam 87 öğrencisi bulunan Karaman Çok Programlı Anadolu Lisesi ile 78 öğrencisi bulunan Beycuma Şehir Polis Çağdaş Arslan Çok Programlı Anadolu Lisesinde tün sınıflarda 26 Ekim Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlanacağını açıkladı.

Açıklamada, “Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi “Kovid-19 Kapsamında Okullarda Alınması Gereken Önlemler” başlığı altında yer alan hükümler çerçevesinde ve Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda, ilimizde Merkeze bağlı beldelerdeki Çok Programlı Liselerimizde öğrenci sayısının az olması, beldelerimizin karantina altında bulunmaması göz önüne alınarak 26/10/2020 tarihinden itibaren belirtilen okul ve kademelerde yüz yüze eğitime başlanılmasına karar verilmiştir” denildi.

İsmail AKDUMAN

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al