İçi Boş Ders Kitapları !

Yıllardır sürekli değişen eğitim sisteminde bir türlü doğrusunu bulup uyguluyamıyoruz. Sürekli değişse de eğitim sistemi, istenilen sonuca ulaşamıyoruz. 
Milli Eğitim Bakanlığının dağıttığı ders kitaplarının içi o kadar boş ki, bir öğrenci sadece ders kitapları ile asla hiç bir şey öğrenemez. Biliyorsunuz okulların kaynak kitap almasıda yasak, sadece o içi boş ders kitaplarından ve fotokopilerden ibaret bir sistem olmuş durumda. Bu şekilde ders kitapları çıkarılacağına, daha verimli ders işlenmesini sağlayan kitaplara ihtiyacımız var. Bence eğitim sistemindeki eksiklerin biride bu. Matematik ders kitaplarında sonucu verilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Öğrenciler o sonuca ulaşmak için hiç çaba sarf etmiyor, sadece okuyup bir kenara atıyorlar. Öğrencilerin düşünmesinden uzak ders kitabı. 
Eğitim-öğretim nesillerin mimarlarıdır. Eğitim-öğretim kurumları da nesillerin tasarlandığı ve inşa edildiği yerlerdir. Eğitim şakaya gelmez; Ciddiye alacaksınız, eğitim-Öğretimin zayıf olması demek, geleceğimizin zayıf olması demektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol