Helikopter Ebeveynler Yaptıklarıyla Eğitime Nasıl Zarar Verirler ?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Hepimiz biliyoruz ki, çocuklarının hayatında huzursuz olan ebeveynler zararlı bir etkiye sahiptir, fakat aşırı derecede dahil olmak da oldukça zararlı olabilir.

Bir helikopter veli , çocuklarının hayatında aşırı koruyucu veya aşırı ilgi gören bir ebeveyn olarak tanımlanmaktadır. Sorun, helikopter ebeveynliği veya aşırı ebeveyn müdahalesi, toplumumuzda yeni normal hale geliyor ve okulun ötesine uzanıyor. Bu aşırı can sıkıcı rahatsızlıkları kucaklamaktan başka seçeneğimiz olmayabilir.

Öğretmen Misery kitabımda , ilk beş yıl boyunca lise öğretimi sırasında helikopterle geçirdiğim birçok karşılaşmayı özetledim. Rolf'in anne-babaları, oğlunun denemesini, benim verdiğim notla aynı fikirde olmadıkları, Bazı Fantezi Üniversitelerde Küresel Seçkin Gazetecilik Profesörü'ne veren velilerdi. Puanını “ tartışmasız bir şekilde hak ettiği derece vermek için mümkün olan en kısa zamanda değiştirdiğimde ısrar ettiler .“Ebeveynler o kadar ısrar ettiler ki sonunda çocuğun notunu değiştirdim. Daha sonra okulun okuluna çivi tabancası getirmesi için oğlunu askıya alması (ve rastgele nesnelerde çivi çekmesi ve öğrencileri vurmakla tehdit etmesi) durumunda Seymour'un babası okul yönetim kuruluna şikayette bulundu. Seymour sadece gözaltına alındı. Ruprecht, sınıfımda bir B kazandığında, babam yöneticilerime öğretmenlik konusundaki beceriksizliğimi bombalamak için e-posta göndermeye başladı. Bir toplantıda oturmak ve her bir ödevi gösterip beklentileri ve ortaya çıkan notu açıklamak zorunda kaldım. Denetim otorum her şeyin statüko olduğunu doğruladı. Baba, B'nin haksızlık nedenlerini bulmaya devam etti. Toplantı derhal dramatik bir şekilde sona erdi, “ Bu bitmedi.”Ardından baba müdüre gitti. Okul müdürü, derecelendirdiğim çalışmalara bakmak için diğer İngilizce öğretmenlerinden oluşan bir panel kurdu (ekstra ücret ödemeden ekleyebilirim). Hepsi adil ve doğru olduğunu kabul etti. Bir sonraki hamlesi, noterlik politikalarımı tartışmamı beklerken arabamın yanındaki okul otoparkında görünmek oldu. Şu anda okulun sınıfının oğlunun şiddetli fiziksel ve duygusal acı çekmesine, kolej kabul şanslarının azalmasına, burslarının kaybedilmesine ve gelecekteki istihdam fırsatlarının kaybolmasına neden olduğunu iddia ediyor . ”

Ben devam edebilirim. Annesi, oğlunun bir kitabın iki kopyasına sahip olduğunu söyleyen öğrencidir, biri sınıf içi kullanımda ve evde birinden ayrılmak için, çünkü oğlunun mükemmel normale dönme zorluğu ve silahı 13-ons taşımak için çok fazla zorladı. her zaman ve her zaman kitap. Görevlendirdiğim işi yapmak yerine bir ödevi hazırlayan öğrenci vardı. Ailesi sınıfta başarısız olduğu için çok üzgündü ve bana verdiği her şeyi not etmem söylendi. Bir öğrenci bana niçin final sınavında D ile bittiğini sormak için bana e-posta gönderdi ve ben de makalelerin birini tamamlamadığını söyledim. “ Bu adil değil, ” diye yazdı. “ Onu görmedim bile! Otuz puan attın ama benim hatam değildi.. ”Bir ebeveynin dahil olması üzerine, öğrencinin haftalar sonra kompozisyonu yazmasına ve notunu ayarlamasına izin vermeliydim.

En kötüsünün en kötüsünü gördüğümü düşündüğüm zaman, bir ebeveyn beni daha da çirkin, haklı davranışlarla şok etti. Ve genellikle yollarını alırlar. Ancak bu inanılmaz ebeveyn müdahalesi lise sınıfının çok ötesine uzanır.

Cornell Üniversitesi'ndeki Ebeveynler Programının eski müdürü helikopter ebeveynliği eğitimi aldı. Araştırmaları, bu tür davranışların 1990'larda üniversite kampüslerinde görünmeye başladığını gösteriyor.

“ Üniversiteye kabul büroları, ebeveynlerin çocuklarının kabul görüşmesinde otururken ısrar ettikleri konusunda şikayet etmeye başladı. Bazı kabul yetkilileri, ileriye dönük öğrencilerin ebeveynlerinin denemelerini yazdıklarından şüphelenmeye başladı. ”

Aşırı ebeveynlerin kolejler ve üniversiteler için büyük bir sorun haline geldiğini belirtiyor. Daha zengin olan ebeveynler, birilerinin çocuklarının kolej uygulama kompozisyonunu onlar için yazmasını bile ödeyebilir. Tipik olarak bir ila iki sayfa uzunluğunda olan bir kompozisyondan bahsediyoruz ve öğrencinin yazma kabiliyeti, kişiliği ve değerlerinin kanıtlarını göstermesi amaçlanıyor. Bazı öğrencilerin bunu kendileri için yazmaları ironik (ve çirkin).
 Her zaman, helikopter ailesinin çocuklarının koleje kaydolduğu zaman gezinmeyi bırakıp durmaktan başka çaresi olmadığını varsaydım. Ancak kolej kampüslerinde uygunsuz ebeveyn müdahalesi yaygınlaşmaktadır. Washington Post makalesine göre , “ Helikopter Ebeveynleri Üniversite Öğrencilerini Nasıl Kasıyor?“Bir ebeveynin, çocuklarının oda arkadaşı hakkında şikayette bulunmak için kolej başkanını çağırması nadir değildir. Diğer ebeveynlerin oğullarının veya kızlarının ev ödevlerini yapmaları ve evraklarını (evet, kolejde) yazmaları, disiplinli duruşmalara katılmalarını istemek ya da haftada birkaç kez RA'larını çağırmak, çocuklarının her sınıfa gidip gelmeyeceğini sormaktır. Yeterli uyku, arkadaş edinme vb. Emailing ve çocuklarının notunu sorgulamak için bir profesör çağırmak neredeyse sıradan. FERPA yasaları bir öğrencinin notları hakkında bilgi vermeyi yasa dışı kılar, ancak Dekan genellikle öğrencinin bu konuları velilerle tartışması için profesörlere yetki veren bir sürüm imzalamasını ister.

Biri, Junior'ın işgücüne girdiğinde bu davranışın sona ermesi gerektiğini düşünebilirdi, değil mi? Hayır! Göre , New York Times makalesinde “ Hatta at Work Helikopter Ebeveynler Hover zaman ,” Bir anne-baba çocuk yeteneklerini tartışmak için onların çocuk özgeçmiş, zamanlama röportajlarda göndermek ve hatta bizzat göstermek için duyulmamış değildir. İşverenlerin bir 2016 araştırmasında helikopter ebeveynlik hikayelerini paylaşmaları istendiğinde, aşırı ebeveyn müdahalesiyle ilgili birçok hikaye vardı.

“Biri annesini Skype üzerinden bir röportaja sokan bir iş adayından bahsetmişken, diğeri bir çocuk çocuğunun yerine bir görüşme çatışması geçiren bir görüşme yapıp yapamayacağını sorduğunu hatırlattı. Bir görüşmenin ortasında, gözlem yapıp yapamayacağını sormak için üçüncü bir anne kesildi. ”

Bazı kuruluşlar için “ebeveynleri rahatsız etmek” devam eden bir sorundur. Eski bir Stanford dekanı olan Julie Lythcott-Haims, öğretmenin Amerika'da öğretmen olarak çalıştığı yetişkin çocukları adına müdahale eden ebeveynlerin hacmine göre, öğretmenler için Amerika'da görevli yetkililerin son yıllarda mistikleştirildiğini bildiriyor.

“Amerika'ya öğretmenlik öğretmeni, ebeveynlerin, çocuklarının bir okul müdürü tarafından disiplinli olmaları ya da yetişkin bir çocuk olarak hala bir öğrenci gibi bir öğretmenle koşmaları gibi konularda şikayette bulunduklarını söyledi.”

Bir öğretmen olarak, annemin ilk yılımda aldığım suistimalden şikâyet etmek için birini aramasını hiç düşünmedim, ama belki de sahip olmalıydım! Bu insanları sadece çevirmek yerine, işverenler genellikle onlarla meşgul olurlar, çünkü artık bir anormallik değildir.

2007 yılında Michigan State Üniversitesi'nde bulunan Collegiate Employment Research Institute, 725 işverenin anketini yayınladı ...

“ Ve yüzde 30'dan fazlası, ebeveynlerin çocuklarına özgeçmişlerini sunduğunu bildirdi; Yüzde 15'i, şirket çocuklarını işe almadığı zaman ebeveynlerden gelen şikayetleri bildirdi; ve yaklaşık yüzde 10'u anne-babaların kendilerini maaşlara ayırdıklarını ve görüşmelerde fayda sağladıklarını söyledi. ”

Son on yılda bu sayıların dramatik olarak arttığı konusunda bahse girerim.

Gözlerini helikopter ailesinde yuvarlamak yerine, bazı işverenler aslında onları kucaklamaya çalışıyorlar. LinkedIn beşinci yıllık “Ailelerinizi Getir” yarışmasını dünya çapında şirketlere dağıtan bir etkinlikle devam edecek. İşverenleri işe almak için yazılım işverenlerini geliştiren bir şirket olan Cornerstone OnDemand, “Ebeveynler Gününü Getir” başlamıştı, çünkü çalışanlar zaten ebeveynlerini ofise getiriyordu. Araç kiralama şirketi Enterprise Holdings, ailelerine çocuklarını gönderdiği aynı işe alım paketlerini göndermekten mutluluk duyar. Kurumsal stajyerler final projelerini sunduklarında ve tam zamanlı pozisyonları düşündüklerinde, ebeveynler davet edilir.

Belki de ebeveynlerin çocuklarının hayatlarının geri kalanı için savunmak istedikleri kötü bir şey değildir. Ebeveyn desteği ve teşviki, herhangi bir yaşta güven için önemlidir. Ama bir sınır olmalı. Sadece öğretmenler, profesörler ve işverenler için AF'yi rahatsız eden helikopter ebeveynleri değil, aslında çocukların hayatlarını idare etme yeteneklerini mahvediyorlar. Çalışmalar, bu tür ebeveynler tarafından yetiştirilen çocukların sıklıkla düşük benlik saygısı, depresyon ve sakatlıktan kaynaklanan bir korkudan muzdarip olduklarını göstermektedir. En ufak hayal kırıklıklarını bile çözme yetenekleri yok ve yetişkinlerin sorumluluklarını yönetmekte zorlanıyorlar. 

Yaptıkları şeyin sevgiden ve çocuklarının yararına olduğuna inanıyor olabilirler, fakat meselenin gerçeği, helikopter ebeveynlerinin çocuklarından bir yere iniş yapması gerekiyor ve onlara inanmalarına yetecek kadar inanıyorum. kendi başlarına.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol