''Güngörmüşler''in Doğuşu

Öğretmen ders anlatırken, George MacManus adlı öğrenci arkadaşının resmini yapmaktadır. Ne var ki resim sevgisi lise öğrencisine pahalıya patlar. Kâğıdı hışımla önünden alan öğretmen, onu bir zarfa koyar ve altına da şu notu yazdığı resmi ailesine götürmesini ister: ''Oğlunuz ders dinlemek yerine bütün gün bu resmi yaptı.''
George, akşam babasının eve gelmesini beklerken korku içindedir. Oğlunun ürkek bakışları altında zarfı açan baba hiçbir şey söylemez. Ertesi sabah baba oğul birlikte çıkarlar evden. Okula gittiklerini sanıyorsanız, aldanırsınız! Babası, George MacManus'u The Republican gazetesine götürür ve editöre çizdiği resmi gösterir. Genç adam, bir hafta sonra çizer olarak işe başlar.
O gece, babası George MacManus'a sıradan bir babanın tepkisini gösterse , '' Ben adam olasın diye çalışırken, sen derste dalga geçiyorsun'' diye çıkışsa yani öğretmenin suyuna gitse, ülkemizde Güngörmüşler adıyla yayınlanan, Amerika yüksek sosyetesinde geçen ünlü çizgi roman Bringing Up Father doğmamış olacaktı.
Sunay Akın - Hayal Kahramanları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13