Güçlü Öğretmenler Büyüyen 7 Düşünce Alışkanlığı


Ayrıca, öğretmenin öğrenmeye, büyümeye ve değişime olumlu yanıt vermeye devam ettikçe onlara hizmet edecek daha kalıcı alışkanlıklara sahip olup olmadığından da endişe duyuyoruz.

Tüm öğretmene katılmak için, bu alışkanlıkların gelişmesi ve gelişiminin, kendi kendini gözlemleme, akran gözlemi ve yönetici gözlemi arasındaki veriyi üçgenleştirerek toplanabileceğine dair kanıtları öneriyoruz. Birçok okul, alışkanlıklarla ilgili veri sunmak için anketler, grup süreç gözlem araçları ve dergiler geliştirmiştir.

 
Öğretmen kapasitesini yansıtabilen ve artıran bu veriler, öğrenci performansınınki kadar önemli ölçüde tartılmalıdır. Öğretmenlerin, hem kendi büyümelerini hem de profesyonel toplumun büyümesini ilerletmek için geri bildirim verebilecekleri ve aldıkları sürekli öğrenenler olduklarını gösteren verilerdir.


Öğretmen İhtiyacının 5 Kategorisi
Bilişsel : Öğretmenler öğrenme deneyimleri hakkında sürekli olara
k planlama, planlama ve yansıtmayı bilerek ve duygusal olarak meydan okumalıdır.
Fiziksel : Öğretmenler güvenli, güvenli, sağlıklı, formda, esnek ve güçlü hissetmelidirler.
Duygusal : Öğretmenler, güvenilir olmayan, değerlendirici olmayan bir ortamda stres içermemelidir.
Sosyal : Öğretmenler işbirlikçi, karşılıklı bağımlı, karşılıklı ilişkilerde olmalı
Spiritüel : Öğretmenler, müfredattaki önemsizliği aşmalı ve daha iyi, daha güzel ve uyumlu bir dünyaya yol açacak şekilde yaptıkları şeyin daha büyük değerini elde etmeye adamış ve kararlı olmalıdırlar.
Öğretmen Yetiştirme Kapasitesi: Güçlü Öğretmenleri Büyüten 7 Düşünme Alışkanlığı
Düşünme Alışkanlıkları: Eğitmenler olarak, içeriği öğreten öğretmenleri gözlemlerken, öğretmenlerin kendi gözlemlerini gözlemlemelerine ve gözlemlemelerine de yardımcı olmalıyız. Öğretmen olmak çok ince bir kavramdır. Bu soruyla ilgilenen insanlar , Akıl Alışkanlıkları'nın kanıtlarını ararlar .

Örneğin, gözlemlenen öğretmenler:

1. Sürekli öğrenmeye açık olmak - Alçakgönüllülük yapmak, “öğrenecek çok şeyim var” ve öğrenmek istedim.

 
2. Düşünmeyi Düşünmek - Eylemleri ve görevleri düzenli olarak planlamak, izlemek ve yansıtmak ve Kendi düşüncelerinizi, stratejilerinizi, duygularınızı ve eylemlerinizi ve bunların başkaları üzerindeki etkilerini bilmek.

3. Problem çözme - Sorunları tanımlama, veri toplama ve bilgileri yeniden kontrol etme gibi:

Verileri tüm duyularla toplamak
Sorgulama ve problem kurma
Doğruluk için çaba
4. Hem etkili hem de sözlü olarak iletişim kurma:

Anlayış ve empati ile dinleme
Netlik ve hassasiyetle iletişim kurma
Birbirine bağlı düşünmek
5 . Yaratmak, hayal etmek ve yenilik yapmak - Yeni fikirler ve alternatifler yaratarak yeni ve yeni çözümler ve stratejiler üretmek.


6. Sorumlu riskler almak - Yeni ve farklı yollar denemek, başarısızlık için bir şans olsa bile. Yetersizliğinizin kenarında yaşıyormuşsunuz gibi ve kenardan atlamak ve yeni bir öğrenme girişimi denemek için bir şansa sahip olmanız gerekiyor.

7. Kalıcı - Bir görevde tamamlanma aşamasına rağmen. Takıldığında amacınıza ulaşmanın yollarını aramak; pes etmemek.

Öğretmenler, Zihin Alışkanlıklarını düşünce ve davranışlarına dahil ettikçe, “Daha fazla pratiğe ihtiyacım var…” veya “Ne hakkında öğrendiğim kadar heyecanlıyım…” ya da “Bu maddeye daha çok gitmem gerekiyor…” diyorlar. Sürekli iyileştirme ve öğrenme isteğini geliştirdiler.

Bu tür düzenlemeler düzenli olarak geliştirilmeli, beslenmeli, desteklenmeli ve uygulanmalıdır. Okulun ortamı ve kültürü bu eğilimleri onurlandırmalı ve teşvik etmelidir. Destekleyici kültürlere sahip okulların öğretmenleri arasında önemli bir büyüme sağlama olasılığı daha yüksektir.

Bütün çocuk gibi, bütün öğretmenler insan motivasyonlarının ve gelişimsel sürücülerinin bir bileşimi.

Görüntü ilişkilendirme flickr kullanıcısı usdepartmentofeducation; Bina Öğretmen Kapasitesi

Kaynak: https://www.teachthought.com/pedagogy/the-complex-needs-and-characteristics-of-a-great-teacher/

banner47
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner14