Girişimci Bir Zihniyet Kodlama Becerilerini Artırıyor

By Laura Lee
Kodlama, işe yerleştirme için üst düzey bir beceridir, ancak kodlamayı öğrenmek, iş güvenliğini garanti etmez, ”diyor, genç bilim adamlarıyla bilgisayar rengini güçlendiren ve kar amacı gütmeyen All Star Code'un kurucusu Christina Lewis . In “Aşırı Kodlama mı? Neden Kod Öğrenmek Gerçekten Öğrenmeyi Öğrenmekle İlgili, ” diyor EdSurge için Lewis, teknoloji geliştikçe, kodlama dillerinin hızla değiştiğini söylüyor. Bir bilgisayar dilini öğrenmek önemli ancak sonuçta geçici bir başarıdır: “Swift, Rust, Kotlin ve Typescript gibi programlama dilleri son on yılda ortaya çıkmış ve popülerliği artmıştır. Öğrencilerimizin bu yaz öğrendikleri kodlama dili, on yıl içinde modası geçmiş olabilir. ”

Kodlamayı öğrenmek önemlidir çünkü “size nasıl düşüneceğinizi ve nasıl denenip başarısız olacağınızı (ve deneyip başaramayacağınızı) ve nihayetinde ondan öğreneceğinizi öğretir.” Ancak Lewis, asıl anahtarın odağımızı kısa vadeli taktikten değiştirdiğini söylüyor dört özelliği vurgulayarak öğrencilerimizde gerçek anlamda girişimci bir zihniyet yaratma hedefinin daha uzun vadeli hedeflerine ulaşmak: grit, yaratıcılık, problem çözme ve belirsizlikle rahatlık. 

Lewis, griti ısrarcı olarak tanımlar: “Bu hatayı yaptıktan sonra doğru olana kadar tekrar denediniz mi, yoksa pes edip başka bir şey yaptınız mı?” Bilmediğiniz konuları derinlemesine araştırıp kendinizi “düşünmemeye zorlayarak” yaratıcılık geliştirilebilir. kutu ”çözümleri, problem çözme becerileriniz, örneğin“ daha iyi anlamak için belirli bir sorunu ne kadar araştırdığınızı ”sormakla desteklenebilir.

Belki de önerilerinin en sıra dışı olanı belirsizlikle barış yapmaktır. “Nereye liderlik ettiğinden emin olmadan bir duruma ne sıklıkta girersiniz?” Diye soruyor. Belirsizlik koşullarında zorunluluk ve amaç duygunuzu korumak, girişimci ortamlarda çalışanlara iyi hizmet veren ve kodlama ve bilgisayar bilimi dışındaki alanlara aktarılabilen bir beceridir.  

Lewis, “Kültür ve davranıştaki profesyonel normlara maruz kalmak, öğrencilerimizin aldığı her kariyer yolu için hayati beceriler sağlar” diyor Lewis. Bu yumuşak becerileri gençlerimizde oluşturmak, uzun vadede kodlamanın zor becerilerinden daha önemli olacaktır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol