Gençlerin Okulda Başarılı Olmasına Yardımcı Olmak

Genç Okulda Başarılı Olmak Yardımı

Bir gencin okula hazırlanmasına yardımcı olması, bir boksörün antrenmanından farklı değildir, sadece Eylül'den Haziran'a kadar haftada beş kez gerçekleşir. Zihinsel olarak hazırlandığından ve uyarıldığından emin olmak ve kendini fiziksel olarak iyi bakması için bizim işimiz. Aşağıdaki stratejiler çocuğunuzun elinden gelenin en iyisini yapmasına yardımcı olacaktır.

Sakalı hissetmek, bilgiyi alma ve saklama yeteneğimizi azaltır. Birçok anne-babaya inandığının aksine, yaşlı ergenler daha genç değil, gençlere göre daha fazla uyuma ihtiyaç duyarlar . Ama tam bir gece uykusu bile, bir erkek ya da kızın ilk ya da ikinci dönemde başını sallamasını engelleyemeyebilir.

Ergenliğin diğer birçok idiyosunda olduğu gibi, biyoloji de suçludur. Providence, Rhode Island'daki EP Bradley Hastanesi Uyku Araştırma Laboratuvarı'nda yer alan uyku araştırmacıları, yaşlı gençlerin beyinlerinin , erken genç yaşlarındayken bir saat sonra uykuya neden olan hormon melatonin salgıladıklarını keşfettiler . Bu sadece uyku başlangıcını engellemekle kalmaz, aynı zamanda uyku döngüsünün son ve en huzurlu fazı olan REM (hızlı göz hareketi) uykusunun bir saat veya daha uzun bir süresinde onları çeker.

Çocuğunuz iyi organize olmuş ve bir gece önce okula hazırlanmaya istekli ise, A'da fazladan uykuya izin vermeyi düşünün . M .

İyi Ödevler ve Çalışma Alışkanlıkları Geliştirmek
İlkokuldan ortaokula doğru en sert düzenlemeye tahammül eden çocuklar, temel zekânın değiştirilemeyeceğine inanmaya eğilimlidirler: Ya akıllıca doğarsınız ya da değilsiniz. Başarı ya da başarısızlık, hepsi değil ama önceden belirlenmiş bir iş olarak görülüyor.

Kendilerini uygulamalarının önemini takdir eden gençler, özgüvenleri düşük olsa bile, çok daha kolay bir zamana sahiptir. Onlara en fazla sıkıntı veren konuları ele almaya daha istekli. Ebeveynler, bu konuda, gayretli bir çabanın genellikle başarı ile başarısızlık arasındaki farkı nasıl ifade ettiğine işaret ederek yardımcı olabilirler. “Geometri testinde seksen dokuz? Gitme yolu! Fikrini yerine koyduğunda neler yapabileceğine bak. Seninle gerçekten gurur duyuyoruz. ”

Ödev yapmak için elverişli bir ortam yaratmak
Gençlerin yatak odalarında veya evin gizlilik sunan başka bir bölümünde kalıcı bir çalışma alanına ihtiyaçları vardır. Mini ofis düşün. Depolama için çekmeceli masa ve ev ödevlerini rahatça yaymak için yeterli alan. Tüm odanın iyi işitildiğini, sadece iş istasyonunu değil, çocuğunuzun rahat bir sandalyesi olduğunu ve ihtiyaç duyduğu tüm malzemelerin sağda olduğundan emin olun - sözlük, eş anlamlılar ve diğer temel referans kitapları da erişilebilmelidir.

Televizyonun cazibesi, çalışma isteğini zorlarken, ev ödevi süresince setin kapalı kaldığı bir ev kuralı kurar. (En az bir araştırma, bir televizyonun sesinin, başka bir odadan bile, bilgi ve becerilerin korunmasına müdahale ettiğini bulmuştur.) Ailenin bir üyesi izlemek istediği belirli bir programa sahipse, görüntülenmek için her zaman videoya kaydedilebilir. sonra. Konsantrasyonlarını kaybetmeden müzik eğitimi alabileceklerini iddia eden gençler var. Çalışmanın kalitesi, bu uygulamanın devam etmesine izin verilip verilmeyeceğini size söyleyecektir. Ev ödevi için özel bir alan gençliğiniz için uygun olsa da, bir bilgisayarda yapılması gereken işlerin evinizin ortak bir alanında yapıldığından emin olun. Bu sayede internet kullanımını izleyebilirsin.

Ev ödevi için zaman ayır
Lisede, öğleden sonraları genellikle ders dışı etkinlikler, spor, yarı zamanlı işler vb. İle doldurulur. Çoğu gün, ödev artık akşam yemeğinden sonra gerçekleşir. Genellikle bu, eski ergenin değişen uyku ritminden beri iyi çalışıyor çünkü gece nispeten geç saatlerde uyanık kalmasına izin veriyor. Ancak, ödev için gecede yeterli saat yoksa, o zaman okuldan çocuğunuza bir çalışma salonunu dahil etmesini isteyebilirsiniz ya da bunu yapmamak, ders dışı etkinliklere veya bir saat için harcanan saatlere geri dönmesini önerir. iş.

Soruları cevaplamak ve yardım sunmak için kullanılabilir. Ama asla bir çocuğun ev ödevi yapmayın
Yardım istemek tembelliğin bir işareti değil, ergenlerin öğrendiği yollardan biri. Üstada geniş bir konu yelpazesine sahipler - yetişkinlerin her zaman takdir etmediği bir gerçektir. Michigan, Kalamazoo'dan bir çocuk doktoru olan Dr. Lia Gaggino, “Çocukların her şeyde iyi olmalarını bekliyoruz: okuma, dil, kompozisyon, matematik, imla, ezberleme. Onların tamamen kendi başlarına olmadıklarını ve ebeveynlerin onlara yardım etmek için orada olduklarını bilmeleri çok rahatlatıcı. Onunla yüzleşelim: Çok az yetişkin, birileri onlara yardım etmeden günlerini geçirir. ”

Ev Ödevi Ne Kadar Olmalı?
Çocuğun erteleme çalışması, bir saatlik ödevi üçye böldüğünde bir şeydir. Fakat bir gece gece yarısı gece yarısı yağ yakıyorsa, atanan iş yükü aşırı olabilir. Ev ödevi, okulda öğrenilen kavramları pekiştirerek ve beyinde bilgi baskısı yaparak kavrayışa yardımcı olur. Bazen kullanılan bir kılavuz, her bir sınıf seviyesi için günde on dakika ödevdir: altıncı sınıflar için bir saat, dokuzuncu sınıflar için bir buçuk saat, lise yaşlılar için iki saat vb. On yıllık bir çalışma, bundan daha fazla bir şeyin, test puanlarının önemli derecede yüksek olmadığını ortaya çıkardı.

Değerli Öğrenmeyi Göster
Erken yaşlardan itibaren, çocuklar okulla ilgili olumsuz mesajlar alırlar. Gençlere yönelik TV şovları ve reklam filmleri, sınıfları, sıkılmaya mahk studentsm olan öğrencilerin eziyetini kaybetmekten zevk alan sadist öğretmenler tarafından yönetilen cezaevleri olarak tasvir ediyor?

Gençlere bilgi sevgisini vermeliyiz. Öğrenme bir angarya değil, hayatımızı zenginleştiren bir macera olmamalıdır. Anneler ve babalar, çocuk zihnini yeni fikir ve deneyimlere açmaları için günlük fırsatları yakalayacak en iyi konumdalar. Bir gencin yeni öğrendiği ya da daha önce hiç düşünmediği bir şey hakkında heyecanla konuşmasını duymak ebeveynliğin zevklerinden biridir.

Diyelim ki genç çocuklarımıza, zorlu işin değerini ve iyi bir iş ile gelen gururunu, kimya testinde A çekmeyi veya yerel minimarttaki rafları stoklayıp stoklamaya çalışmayı takdir etmeyelim. İşverenlerin ve yöneticilerin tekrarlayan bir şikayeti, çok fazla genç insanın, aşağıdan başlamak ve yollarını açmak için “aşağılayıcı” olduğunu hissetmesidir. Ergenlerin, her işin, ne kadar mutsuz olursa olsun, topluma bir şekilde yarar sağladığını ve tam bir çabayı hak ettiğini duyması gerekir. Doğru becerilere sahip gayretli bir çalışma ahlakı, gençliğinize iş piyasasına girme zamanı geldiğinde çekici bir başvuru sahibi olacaktır.

Okumayı Teşvik Etmek
Yaklaşık otuz beş yüz çocuk ve ailelerinin yaptıkları bir çalışmaya göre, sözel ve matematik testlerde daha çok okuyan çocuklar daha iyidir. Her hafta ortalama bir erkek ya da kız, televizyonu izleyerek on beş saatini okurken ve yetmiş beş dakika zaman geçiriyor. Michigan Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Enstitüsü'nün araştırmacıları, okumaya harcanan her ek saatin, yarım puanlık daha yüksek test puanlarına çevrildiğini buldular. Buna karşılık, her beş saatlik TV izleme matematik ve sözel test puanları yarı puan daha düşük yansıtıldı .

Bilgisayarı Alış veya Kiralamayı Düşün
1993-1997 yılları arasında, evde bilgisayar erişimi olan lise öğrencilerinin yüzdesi yüzde 29'dan yüzde 49'a çıkmıştır. Bilgisayar toplumumuzda vazgeçilmez bir araç haline geldi ve hem okullarda hem de işyerinde her yerde varlığını sürdürdü. Gençler yaşlandıkça, bilgisayarda daha az oyun oynarlar ve öğrenmeye ve kelime işlemeye daha fazla teknolojiye dönüşürler. Bir bilgisayarı karşılayamazsanız, okullar ve halk kütüphaneleri neredeyse her zaman ücretsiz olarak kullanım için sistemlere sahiptir.

Gençinizin Yarı Zamanlı Bir İşi Varsa, Kaç Saatte Çalışabileceği A Limitini Ayarlayın
Lise öğrencilerinin ve üniversite öğrencilerinin yaklaşık yarısı yarı zamanlı çalışıyor. Geleneksel bilgelik okul sonrası istihdamın sorumluluğu öğrettiğini ve karakter oluşturduğunu söylüyor. Bu olsa da, çalışılan saat sayısı sorun olabilir. Pennsylvania'daki Temple Üniversitesi'nden Psikolog Laurence Steinberg ve Elizabeth Cauffman, Dr. Steinberg'in kendileri de dahil olmak üzere düzinelerce çalışmayı analiz ettiler ve haftada yirmi saatin sınır çizgisi olduğu sonucuna vardılar. Çaprazlayın ve ergenlerin duygusal sıkıntı, okul kötüye kullanımı ve alkol ve diğer uyuşturucu kullanımı sergileme olasılığı daha yüksektir.

Akademik performans da etkilenir. Uzun saatler geçiren öğrenciler daha düşük dereceli olma eğilimindedirler, daha fazla okul günlerini özetler, sınıfta uyanık kalmakta güçlük çekerler, daha az müfredat dışı etkinliklere katılırlar ve okuldan daha az zevk alırlar ve genel olarak daha az tatmin olurlar. Yine de her iki lise son sınıfından biri ve her üç tam zamanlı üniversite öğrencisinden biri haftada yirmi saatten fazla çalışıyor.

Özel, kar amacı gütmeyen bir tüketici savunuculuğu örgütü olan Ulusal Tüketiciler Birliği'nin Çocuk İşgücü Birliği, saatlerce, gece mesai saatleri ve gözetim için aşağıdaki yönergeleri önerir:

On dört ve on beş yaşındakiler:
Öğretim yılında haftada en fazla üç saat ve haftada on beş saat
Yaz aylarında günde en fazla sekiz saat ve haftada kırk saat
On altı ve on yedi yaşındakiler:
Okul yılı boyunca günde dört saatten fazla ve haftada yirmi saat
Yaz aylarında günde en fazla sekiz saat ve haftada kırk saat
Saat 7'den önce ya da saat 10'dan sonra çalışma yok
Ücretler, çalışma saatleri veya on sekiz yaşın altındaki gençler tarafından yapılan yasadışı çalışmalarla ilgili bir şikayette bulunmak için yerel ücret ve saat ofisinize başvurun. Telefon numaralarını Beyaz Sayfaların Hükümet Listelerinin “Devlet Daireleri” bölümünde “Çalışma Bakanlığı” altında bulabilirsiniz. Her devletin iş bölümü de bir Web sitesi tutar.

Gençlerinizin Okuluna Katılın
Çocuklar ilkokulun güvenliğini terk ettiğinde, ebeveynler onların katılımının artık gerekmediğini düşünebilir. Ancak, ebeveyn-öğretmen konferanslarına katılmak ve görünürde herhangi bir sorun olmasa bile bireysel eğitmenlerle iletişim kurmak her zamankinden daha önemlidir. Gençler, aileleri ilerlemelerinden haberdar olduğunda okulda daha iyi performans gösterir. Ayrıca, ebeveynler ergenlik dönemlerini teşvik etmede önemli olabilecek, gençlerin güçlü yönleri hakkında bilgi edinebilirler.

Günümüzde ebeveynler ve öğretmenler arasındaki etkileşimin çoğu telefon üzerinden gerçekleşiyor. “Öğretmenler doktorlardan daha fazla tutmak için daha zordur” diye konuşuyor Dr. Coleman, MD, “çünkü onlar bipop takmıyorlar!” Bir öğretmenle görüşmek için acil bir konu olduğunda, kibar bir notu göndermeyi önerir. akşam saatlerinde sizi evde aramasını rica ediyorum.

Çoğu kabul edilebilir olacak; Çalışan ebeveynlerin konuşacak başka bir olayı olmayabilir. (Bu nedenle, bir öğretmenin sorumlulukları, gün boyunca uzun konuşmalar için onlara birkaç mola bırakır.) Ebeveynler, birçok öğretmenin de anneleri ve babaları da çalıştığı gerçeğini göz ardı etmemelidir. Notunuzda, neyi tartışmak istediğinizi belirtin, sonra da noktaya sadık olun, böylece ihtiyacınız olandan daha fazla zaman almazsınız.

Okul çağındaki çocukların tüm ebeveynlerinin yaklaşık yarısı, Ebeveyn-Öğretmen Derneği (PTA) veya daha küçük Ebeveyn-Öğretmen Organizasyonu (PTO) gibi bir ebeveyn grubuna aittir. Bu harika bir fikir ve sadece toplantılar ve diğer işlevler okul politikalarını şekillendirmeye yardımcı olacak fırsatlar sağladığından değil. Katılarak, bazılarını kendi sınıfında gençlerine sahip olabilecek öğretmenleri tanıyacaksınız. Tanınabilir bir yüz ve belki de bir kooperatif, ilgili ebeveyn olarak algılanan bir kişi olarak, gençlerin okul içi performansı ve davranışları hakkında, daha önce hiç görülmeyen ebeveynlerden daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kaynak: https://services.aap.org/en/search/?context=Healthy%20Children&k=teacher&lang=English&page=6&s=&source=Healthychildren.org

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13