Gelecek BİLİŞİM ile gelecek...

Teknoloji, bilişim, iletişim çağında dünyanın gerisinde kalmamamız gerektiğini yıllardır söylüyoruz. Bizim yerli ve milli yazılımlara ihtiyacımız var. Geldiğimiz noktaya bakarsak haklı olduğumuz anlaşılacaktır. 
ABD ile yaşadığımız sorun bir kez daha gösteriyor ki bizim acilen millileşmemiz lazım. Bu 'Haydut Devlet' i eleştirirken Facebook Twitter İnstegram gibi sosyal medya platformlarını kullanıyoruz. Facebook'un yıllık geliri 8 Milyar Dolar, Twitter'ın ilk Ocak-Mart dönemi 3 aylık geliri 1.1 Milyar Dolar, İnstegram'ın yıllık geliri 10 Milyar Dolar ve piyasa değeri 100 Milyar Dolar.
Ülkemizde kullanılan cep telefonu ve tabletlerin nerdeyse hepsinde Android ve iOS işletim sistemi var. Kullandığımız bilgisayarlarda ise Windows... Microsoft'un yıllık geliri yaklaşık olarak 100 Milyar Dolar. Apple'ın piyasa değeri 750 Milyar Dolar...
Tüketen toplum yerine ÜRETEN toplum olmak zorundayız. Bu üretime en başta yerli ve milli YAZILIM larla başlanılmalıdır. 
Eğitim ve Bilim bizi aydınlığa çıkaracaktır.

Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet büyüklerimizden isteğim OKULLARIMIZDA HER KADEMEYE YAZILIM ve KODLAMA dersi koyulması. KODLAMA EĞİTİMİ için de tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri desteklenmelidir.

Gelecek BİLİŞİM ile gelecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13