Verification: 37dd5e6ee914423e

Finlandiya'da Öğretmenler 'Denetlenmez'

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


 
Plan? Hangi “en iyi uygulamaların” ve “araştırmaya dayalı öğretim stratejilerinin” öğrencilerin “yeterlilikten” ve “yeterlilikten” yararlanmasına yardımcı olacağını belirlemek için Ortak Çekirdek temelli bölgesel pacing kılavuzlarındaki yerleşik değerlendirmelerdeki verileri analiz etmek için PLC'leri kullanmak. Araştırmaya dayalı ve veri tabanlı olacağız ve karnımızdaki küçük gıdıklanın, doğru şeyi yaptığımızı söyleyene kadar derinlerde çok iyi hissetmesini sağlayacağız.

 
Hepsi çok gerçeküstü idi.

Yıllar sonra, Washington Post'ta her yeri takip ediyorum. Finlandiya ve onların okul sistemlerini bir ömür boyu sürecek kadar iyi duyduğum sırada, şefkatli Michael Hynes ifadeleri beni sınıftaki deneyimlerime geri getirdi.


Bu fikri çok defa yazdım, söyleyecek yeni bir şeyim olduğundan emin değilim, gerçekten. Ancak, aşağıdaki yorumlardaki düşüncelerinizi istiyorum. Birkaç olası yönlendirme:

 
Finlandiya'da olanlar Hynes doğru mu? Bu, Fin okullarının doğru bir değerlendirmesi mi? Eğer öyleyse, bu hangi sosyokültürel gerçekleri işe yarar? Ve tüm okullarda ya da sadece 'en iyi' okullarda böyle mi?

K-12 devlet okullarında neleri 'tartışılabilir' olmalı ve olmamalı? Tüm öğretmenler, içerik alanları, sınıf seviyeleri, tecrübe seviyeleri vb. Aynı şekilde ele alınmalı mı? Başka bir deyişle, 'özerklik' kamu eğitiminde her şey gibi standartlaştırılmalı mı? Eğer öyleyse, bu yaklaşımın artıları ve eksileri nelerdir? Bunu bizden daha iyi yapmanın ya da profesyonel kapasitemizin en yüksek noktasında faaliyet göstermenin bir yolu var mı?

Modern reformun tonu ve ifadesi okulun iklimini, öğretmen performansını (ve tükenmişlik), sınıftaki yeniliği, vb. Nasıl etkiler?


Bu fikirlerin herhangi biri okulunuzda veya sınıfta nasıl çalışır? Bu süreçte, onlara yardım etmek için başkalarıyla paylaşabileceğiniz neler öğrendiniz?

Terry Heick tarafından

Kaynak: https://www.teachthought.com/education/in-finland-teachers-are-not-inspected/

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al