Fedakâr Öğretmenden Tüm Öğrencilere Bisiklet

Diyarbakır İli Bismil ilçesine bağlı Boyacı Köyü İlkokulu’nda müdür yetkili sınıf öğretmenliği yapan Erdal Güzel, dört yıldır sosyal medya üzerinden çeşitli kampanyalar başlatarak, hem köy okulunun hem de çocukların ihtiyaçlarını gideriyor. Güzel’in başlattığı kampanyalar sayesinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki çok sayıda hayırsever tarafından okuldaki tüm öğrencilere bisiklet gönderildi.

Mesleğinin özveri gerektirdiğini belirten Güzel, bu anlamda iyilik kavramını doldurmak için gayret ettiğini aktardı.  “ Bu şirin köy okulunda sadece öğretmen değil müdür, hizmetli, boyacı, ağabey ve baba olabiliyoruz. Bazen insanlar bunu yadırgayabiliyorlar. ‘Niye bu kadar çalışıyorsun? İşini yap yeter.’ diyebiliyorlar. Ama biz burada geleceğimizi inşa edecek çocuklarımız için çalışıyoruz. Çocukların yüzünde gördüğümüz bir gülümseme, onlarda gördüğümüz bir ilerleme yetiyor bize. Köyde çocuklarımız için uygun oyun alanımız yok ve bir bisiklet bile maalesef çoğunun ulaşamayacağı bir hayaldi. bu küçücük yüreklerin hayalini gerçekleştirmek ve hiç olmazsa mutlu bir çocukluk yaşasınlar diye sosyal medyada çağrıda bulunduk.”

Sosyal medyada öğrencilerimiz için bisiklet haberini gören ülkemizin dört bir yanındaki duyarlı vatandaşlarımız, köy çocuklarına yardım için seferber oldu. Sosyal medya aracılığıyla ve telefonla benimle iletişime geçen çok sayıda hayırsever vatandaş, bize bisiklet gönderdiler” dedi.

''Çocukların ve umudun olduğu her yerde mutlu bir gelecek vardır. Pırıl pırıl çocuklarımızın eğitimine destek vermeye gönüllü, kendi geleceğimizi güvence altına almaya adamış vatan sevdalıları olduğu müddetçe bizler ve bizlerden sonra gelecek olanlar yarınlara daima umutla bakmaya devam edecekler. Geleceğe devamlı umutla bakmamız gerektiğini bize gösteren, hayallerin, umutların meleği çiğdem ile ezgi hanımefendiye ve  geleceğe ışık tut gönüllülerine sonsuz sevgilerimi sunarım.''

Bismil Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol