FATİH Projesi Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimi Kursu Başladı

Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde 26 Mart 2018 tarihinde “FATİH Projesi Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimi Kursu” başladı. YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI’nın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan kursa, illerinde konuyla ilgili çalışma ve proje yapmış, Millî Eğitim Bakanlığı okul/kurumlarında görev yapan ve FATİH Projesi öğretmen eğitimlerinde görev yapacak olan eğitimciler katılıyor.

Bu kursta esas olarak Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine Robotik ve Kodlama konusunda bilgi ve beceri kazandırmak hedeflendi.

Uygulama temelli düzenlenecek olan kursta dersler, İstanbul Üniversitesi Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Burak ŞİŞMAN tarafından veriliyor.  Eğitimde, “Dört Ayaklı Hareket Eden Robot”, “Köpek Robot Yapım Etkinliği” ve “Tank Robotu Etkinliği”’ni yapacak olan öğretmenler, aynı zamanda C Tabanlı Programlama Ara Yüzünü kullanacaklar ve Robotik Eğitimi Pedagojisinde Öğretim Yöntem ve Teknikleri konularında bilgi edinecekler. Kurs 30 Mart itibarıyla tamamlanmış olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol