Eski öğretmenden 'okulda zorbalık' hakkında

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

NASUWT öğretim birliğine göre, yaş ayrımcılığı öğretmenler arasında en büyük endişelerden biri haline geldi .

Sendikanın üyeleri, bu yılki Belfast'taki yıllık konferansta, oylama listesinin başındaki okullarda yaş ayrımcılığını sona erdirme kampanyası için bir oylama başlattılar.

Genel sekreter Chris Keates , Tes'e eski öğretmenlerin, genellikle daha pahalı oldukları için, genç meslektaşlarından daha fazla inceleme altına alınarak “okulların dışına alındığını” söyledi.

Hızlı Okuma: Neden şimdiye kadar hiç olmadığı kadar deneyimli öğretmenlere ihtiyaç duyuyoruz?

Uzman görüşü: Olgun katılımcılardan öğretmeye  kadar neler öğrenebiliriz ?

Tes Topluluğuna sorun: Yaş ayrımcılığını nasıl kanıtlarsınız ?

Dedi ki: “Ders gözlemlerini artırarak olabilir. Onları, çoğu öğretmenin bir yetenek prosedürüne girmenin ilk aşaması olarak okuduğu, ahlakçı olarak 'destek programları' olarak adlandırılan şeyleri ortaya koymak olabilir.

Öğretmenlere karşı yaş ayrımcılığı
“Bunların bize destek programlarından başka bir şey olmadığını ve onlara yardım etmek için tasarlanmadıklarını, onları baskı altında bırakmaları gerektiğini söyleyecekler.”

Bir NASUWT konferansında yaş ayrımcılığına yönelik bir harekete oyu ilk giren kişi oldu.

Bayan Keates şunları söyledi: “Bir baş müdürün bana, yerel baş öğretmenler toplantılarına gitmeyi bıraktığını söyleyenleri hatırlıyorum, çünkü gerçekten tek tartışmanın, hangi stratejileri kullandıklarından, hangi stratejileri kullandıklarını anekdotlarla değiştiren insanlar olduğu konusunda endişelendiğini” söyledi. istemiyorum.

“Sadece o kadar olumsuz olduğunu, o toplantılarda herhangi bir nokta göremediğini söyledi. 30 yıldır öğretmenlik yapan, mesleklerinde başarılı olan ve insanlar için iyi bir öğretmen olduklarını söylediler. birinin moralini bozması ve birisinin gelip aniden 'Aslında, bu kadar iyi bir öğretmen olduğunu sanmıyorum' dedi.

“Bütün hayatları neredeyse boşa gittiği anlamına geliyor, çünkü en azından 30 yıl, 40 yıl iyi hizmet yaptıklarını bilerek çıkmak istiyorlar.”

Aynı hareket, öğretmenlerin emeklilik yaşlarının artmasını ve “düşene kadar çalışma” kültürünün geliştirilmesini de kınadı. Ayrıca, erken emekliliğe zorlanan birçok öğretmenin “ciddi finansal sıkıntı” yaşadığı endişelerini vurgulamaktadır.

Bayan Keates şunları ekledi: “Bazen kesinlikle açık bir ayrımcılık var. İngiltere’nin kuzeyindeki bir okula yeni bir öğretmenin geldiği ve aslında eski öğretmenlerden birine, “65 yaşındasın. Başka bir şey yapman gerektiğini düşünmüyor musun?” Demiştir. Böyle bir şeyin önüne gelmek çok nadirdir. ”

Konferansın ikinci halka açık oturumunda tartışılacak olan hareket, 20 Nisan'da da, “mesleği terk eden çok sayıda deneyimli öğretmen” hakkındaki endişeleri vurgulamaktadır.

“Yaşlı öğretmenlere değer veren ve destekleyen okul ve kolejlerde etkili ve destekleyici istihdam uygulamaları” ve “deneyimli öğretmenlerin yaptığı tüm devlet ve idarelerce tanınması” için kampanyanın sürdürülmesine yönelik eylem çağrısında bulunuyor.

Konferans Paskalya üzerinden gerçekleşiyor.

Kaynak: https://www.tes.com/news/older-teachers-bullied-out-schools

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol