Engellerini aşarak güzel sanatlar lisesine girdiler

GAP Görme Engelliler Okulu'nda eğitim gören ve müziğe olan ilgileriyle dikkat çeken Göktuğ Arin ile Bayram Şivka, Gaziantep Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandı. Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, öğrencileri çeyrek altınla ödüllendirdi.

Gaziantep'te GAP Görme Engelliler Okulu'nda eğitim gören ve müziğe olan ilgileriyle dikkat çeken Göktuğ Arin ile Bayram Şivka, Gaziantep Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandı. Başarıları takdir edilen genç yetenekler, Gaziantep Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı'yı ziyaret etti. Yağcı, "Göktuğ ve Bayram bütün zorlukları hem maddi, hem manevi, hem de fiziksel anlamda aşarak başarının engel tanımadığını herkese gösterdi. Bütün engelleri aşarak bugünlere gelen bu iki yetenekli kardeşimiz her türlü tebriği ve takdiri hak ediyor. Ben engellerine rağmen bu başarıyı elde eden öğrencilerimizi, onlara her türlü desteği veren ailelerini, hocalarını, okul müdürlerini ve arkadaşlarını kutluyorum. İki genç arkadaşımızın da başarılarının devamını diliyorum. Bizim de maddi, manevi her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum" dedi. 

Öğrencilerden Bayram Şivka, "Güzel sanatlar lisesini kazandım. Bu nedenle çok mutluyum. Müzikle uğraşmaktan zevk alıyorum. Gelecekte iyi, başarılı ve hayırlı bir müzisyen olmak istiyorum" dedi

Göktuğ Arin ise şunları söyledi:
"Darbukayı ve müziği çok seviyorum. Bu sayede hocalarımın da desteğiyle müzik konusunda başarılı olarak Gaziantep Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandım. Bana yardımcı olan aileme, sayın valimize, il milli eğitim müdürümüze, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı'ya ve hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Hepsinin emeği çok üzerimizde."

Konuşmaların ardından Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, öğrencilere çeyrek altın taktı.

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14