Endişeli öğrenciler için, evinize gelen bir öğretmen cevap olabilir

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bazen öğrencilerini buluştukları yerde buluşturmak, onları yemek odası masasında öğretmek anlamına gelir
ARMINGTON, Maine - Öğretmen Maine Rothschild'in bir öğrencinin evinin ön kapısını çalmasıyla merkezdeki birçok okulda ana oda başlamıştı. Öğrenci, Jessica Cousins, okulu atlamakta zorlanmadı. Bunun yerine, okul ona geliyordu. Rothschild, kuzenlerin mutfak masasını geçici bir iş istasyonuna dönüştürdü. İki dizüstü bilgisayar kurdular ve haftalık, üç saatlik derslerine başladılar.

Kuzenler, “bir kitap kişisi” olmadığını söylüyor. Çocukluğunu, kırsal Maine'deki kasabalara götüren aile çatışmasıyla uğraşırken, nadiren bir yıl veya iki yıldan uzun bir okulda kalıyordu, öğrenme hiçbir zaman bir öncelik değildi. “Hiçbir zaman ileriye baktığım bir şey olmadı - bütün gün, her gün” dedi. 16. doğum gününden kısa bir süre sonra ayrıldı.

Ancak geçen yaz, Cousins'in kayınvalidesi, kendisine özel olarak çıkarılan öğrencilere yönelik bir Maine charter okulu tarafından geliştirilen ve 18 yaşında kayıtlı olduğu bir program olan Threshold hakkında bilgi verdi.

Bu hikaye Maine Public Radio'da da göründü

Rothschild, her hafta bire bir sınıf için 10 öğrencinin evini ziyaret ederek, programın bölüm öğretmenidir. Geleneksel okul ortamlarında sık sık mücadele eden öğrencileri işe alacağını ümit ettiği bireyselleştirilmiş ödevler tasarlıyor.
 
Eşik, ev-okul derslerine benzer, sadece on-kişilik dersler veren bir tuğla-harç okulu tarafından denetlenen, sertifikalı öğretmenlerle. Öğretmenler, günlük olarak öğrencilerle iletişim halinde kalmak için teknolojiyi kullanır. Fikir, okulun günlük yapılarına (okul otobüsü ve 7 saatlik okul günü) bir alternatif oluşturmaktır - bu da, genç ebeveynler, tam zamanlı işlere ya da çocuklara sahip gençler gibi belirli öğrenciler için öğrenmeyi neredeyse imkansız kılar. zorbalık veya şiddetli endişeden muzdarip olanlar. Çatlaklardan düşen ve bir diplomaya giden bir yol sunan öğrencilere ulaşmak için iddialı bir fikir.

İlgili: Geri döndü, ancak yardımcı olmadı

Programın yaratıcısı Emanuel Pariser, risk altındaki gençlerle eyaletteki özel ve bağımsız okullarda çalışan uzun zamandır Maine eğitmeni. Ancak, bu öğrencilerin daha özgür ve bireyselleştirilmiş bir ilgi gösterebileceği ortamlarda bile, belli çocuklara ulaşmanın hala zor olduğunu fark etti. Yeni bir teori etrafında eşik geliştirmek için yıllarını harcadı: Eğer öğretmenler öğrencilerin evlerini ziyaret ederse, belki de o çocuklara ulaşabilirlerdi.

“Eşik ile, çocukların okulda yer almasını engelleyen değişkenlerden bazılarını çıkardığımız bir ev-ziyaret modelini anladık” dedi.

Maine, Hinckley, Maine'de bir kamu charter okulu olan Maine Doğal Bilimler Akademisi tarafından düzenlenen Threshold, Maine merkezindeki 200 kilometreden fazla bir alandaki öğrencilerin evlerine giden sadece iki öğretmenden oluşmaktadır. Programa kayıtlı 20 öğrenciden ikisi genç anne. Öğrencilerin yarıdan fazlası için kayıt yapma nedeninin bir kısmı “okul reddi” idi - her gün okula gitme konusunda ciddi korku ve endişe.

Wisconsin'de bir okul psikoloğu ve öğrenci kaygısı konusunda uzman olan Mary Wimmer, tüm öğrencilerin yüzde 1 ila 5'inin okulu reddettiğini tahmin ediyor. Wimmer, bu endişenin tek bir sebebi olmadığını söylüyor, ancak en şiddetli vakalarda, öğrenciler düşecek.

Wimmer, “Korku onlara aşırı sıkıntı yaratıyor” dedi.

İlgili: Normal bir lise öğrencinin kayıp bir neden olduğuna karar verdiğinde ne olur?

Pariser, “Yaşadığımız şey, ailelerinde ya da kendisinde travma geçmişi olan birçok öğrenci.” Dedi. “Ayrıca okul, onlar için mutlaka en güvenli yer değildi. Bazı öğrenciler taciz edilmiş veya zorbalığa maruz kalmış olabilir. Ve gerçekten sosyal sözleşmeden çekilmeye başladılar. Daha yeni çekmeye başladılar. ”

Gelecek Öğrenme bülteni için kayıt olun

Adından gizlilik nedenleriyle kullanılmasını istemeyen programdaki bir öğrenci, zorbalığın sonunda eski okulundan ayrılmasına neden olduğunu söyledi. Her gün ön kapıdan yürümeyi bir taciz barajına ve isim çağrısına açıkladı.

“Ben de tıpkı ben istemiyorum. Kalkmak istemiyorum, okula gitmek istemiyorum. ”

Sonunda, göstermeyi bıraktı.

Eşik, korku olmadan okula geri dönebileceği anlamına geliyordu. “Nasıl davranacağım konusunda endişelenmemeye……,“ Bunu yaparlarsa, bunu yapacağım ”gibi. Her durumu önceden düşünerek. ”

Eşikte, program personeli öğrencilere kapsamlı bir başlangıç ​​görüşme süreci aracılığıyla, geçmişlerini, önceki akademik deneyimlerini ve hala mezun olmaları için ihtiyaç duydukları gereksinimleri öğrenerek öğrenirler. Oradan, öğretmenler, her öğrencinin standartları karşılamasına yardımcı olmak için bireyselleştirilmiş projeler tasarlıyor. Daha sonra ev ziyaretlerine ek olarak e-posta, telefon ve görüntülü sohbet yoluyla iletişim kurarlar. 
Maine Doğal Bilimler Akademisi'nin öğretmenleri, okulun Eşik programının bir parçası olarak kırsal Maine'deki öğrencilerin evlerinde dersler düzenlemektedir.
Maine Doğal Bilimler Akademisi'nin öğretmenleri, okulun Eşik programının bir parçası olarak kırsal Maine'deki öğrencilerin evlerinde dersler düzenlemektedir. Fotoğraf: Hechinger Raporu için Maine Kamu ile Rebecca Conley

Öğretmen Juliana Rothschild, her öğrenci için projeleri bireyselleştirebileceğinden, çıkarlarını kendi öğrencilerine bağlayabileceğini söyledi. Yazı kağıtları sevmeyen bir öğrenciye bir örnek verir. Ancak, dedi ki, eski BMX bisikletlerini yıkmak ve yeniden inşa etmek için bir tutkusu vardı. Birlikte, o ve öğrenci o ilgi etrafında bir İngilizce ödev tasarladı - bisiklet oluşturma süreci hakkında bir öğretici slayt gösterisi.

“Yani bu konuşma ve dinleme” dedi. “İngiliz dili sanatları, bilgilendirme metni, öğretim yazıları.”

Rothschild, “saf motivasyon” dan “kuadratik formüle derinlemesine gireceğini” söyleyen birkaç genç oldu. “Çocuklar, önemsedikleri biri için çalışacaklar, kim olduklarını bildiklerini ve kendilerine saygı duyduklarını biliyorlar.”

Fakat bu kişiselleştirme seviyesinde bile, akademik büyüme genellikle bir haftada haftalarca yavaş ya da yok. Mart ayı sonlarında, öğretmen Rothschild, Maine Maine'deki Jessica Cousins'in evine haftalık bir ziyarette bulundu. Birkaç hafta önce, ikisi yerel bir kolejde, Kuzenlerin mezuniyet şartlarının çoğunu yerine getirmesini umduğunu umdukları çevrimiçi, çift kayıt İngilizce kursuna başlamıştı.

İlgili: Mezuniyet oranlarını artırmak için bir üniversite kırsal Maine'de bir üniversitenin çoğunu ortadan kaldırıyor

Ancak, Rothschild geldiğinde, kuzenler mücadele ediyordu. Kuzenler iki hafta önce acil ameliyat gerekti. Bunun üzerine uzun saatler boyunca yeni bir işe başlamıştı ve okul için çok az zaman bırakmıştı. İlk kolej sınıfında, Cousins ​​zaten geride kaldı.

Rothschild, Cousins'e kursta nasıl hissettiğini ve iş yükünün işinin üstesinden gelebileceğini sordu. Kuzenler, çalkantılı birkaç hafta sonra, dersi geçmenin artık daha az önceliğe sahip olduğunu söyledi.

“Yani onlar için iyi bir iş çıkaran gangsterlere gittikleri zamanlar var. Ve gerçekten çok ilerleme kaydediyorum. Ve sonra bir zamanlar birbirinden ayrılıyor. ”
Tonya Arnold, Principal, Maine Fen Bilimleri Enstitüsü, Eşik öğrencileri hakkında

“Transkripsiyonumda ilk başarısızlık değildi,” diye öğretmenine anlattı. “… Matematiği sevmiyorum. İngilizceyi sevmiyorum. Ben bilimi sevmiyorum. ”

Ama Rothschild bu kursu hızla terk etmesine izin vermezdi.

“Senden gerçekten farklı bir hikaye gördüm. Yaratıcılık gördüm. Odağı gördüm. Gerçekten iyi bir iş gördüm ”dedi. “Harika hikayeler anlatıyorsun. İyi yazarsın! ”Teşvik, dersleri bitirmek için gece geç saatlerde öğretmeniyle video sohbet etmek anlamına gelse bile, Cousins'i kursa bağlı kalmaya ikna etti.

Öğretmenler, bazı durumlarda, eşik programındaki öğrenciler için sosyal hizmet uzmanı olarak daha fazla hizmet ettiklerini, tıbbi ihtiyaçlar ve hatta evsizlikle başa çıkmalarına yardımcı olduklarını söylüyorlar. Şiddetli anksiyetesi olan gençler için, okul yakın zamanda ruh sağlığı uzmanlarını getirmiş ve ekstra destek sağlamak için kampüsünde ana gruplar oluşturmuştur.

“Okul hayatının dışında bir çok şey var. Sadece aile, sağlık. Ailelerinin ya da kendilerinin sağlığı, ”Maine Doğal Bilimler Akademisi başkanı Tonya Arnold. “Yani onlar için iyi bir iş çıkaran gangsterlere gittikleri zamanlar var. Ve gerçekten çok ilerleme kaydediyorum. Ve sonra her şeyin parçalandığı zamanlar. ”

Maine Charter School Commission'ın Ocak ayındaki bir raporuna göre , Eşik öğrencilerinin sadece yüzde 41'i programın ilk yılı boyunca hedeflerine doğru “kararlı bir ilerleme kaydettiler”. Bu arada, öğrencilerin yüzde 18'i “çoğu kez ayrılmamışlardı - çoğu randevuyu iptal ettiler, herhangi bir işte dönmediler”.

Araştırmacılar , Threshold gibi, çevrimiçi çalışmanın sınıf ortamlarına entegre edildiği karma öğrenim programları ve öğrencilerin öncelikli olarak çevrimiçi öğrenme platformları aracılığıyla öğrendikleri sanal okullar gibi büyük ölçüde teknolojiye dayanan diğer yaklaşımların benzer sonuçlarından kuşku duyuyorlar .

Touro Üniversitesi yardımcı doçent Michael Barbour, bu uygulamaların - özellikle eyalet çapında siber kiralama okullarında - artan kullanımı nedeniyle eleştiriliyor çünkü sonuçları genellikle geleneksel programların gerisinde kalıyor. Yine de Barbour, belirli bir öğrenci nüfusunu hedefleyen Eşik gibi programlarda söz veriyor.

İlgili: DeVos sanal okulları övüyor, ancak sorunlara yeni araştırma noktaları

“Çünkü bunu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiselleştirmeye çalışıyorsunuz” dedi. Barbour, kişinin dikkatini ve esnekliğini, programın öğrencilerin bir bilgisayarla daha çok etkileşime girdiği birçok okul teknolojisi veya siber tüzükten farklı olmasını sağladı.

Wisconsin'de bir okul psikoloğu ve öğrenci kaygısı konusunda uzman olan Mary Wimmer, tüm öğrencilerin yüzde 1 ila 5'inin okul reddinden etkilendiğini tahmin ediyor.
Bazı ilçeler okuldan ayrılan öğrencilere harmanlanmış öğrenme programları oluştururken, okul, Threshold'in ev ziyaret modelini deneyen diğer devlet okullarından habersiz olduğunu söylüyor.

Öğretim direktörü Emanuel Pariser, programın benzersiz olabilmesinin bir nedenini, kaynaklara çoktan bağlanmış birçok okulun, notlarını incitebilecek öğrencilere karşı isteksiz davrandığını öne sürüyor.

“Bu çocuklarla çalışmaya çok muhtaç bir istek var” dedi. “Standart bir test skorunu yükseltmek için gitmiyorlar. İçeri girip çıkacaklar, böylece bırakma oranını artıracaklar. Ve okul bununla cezalandırılıyor. Ve temelde, onlarla uğraşmaktan bir itme var. ”

Ancak, Eşik'in karışık sonuçlarıyla bile, teşvik ediliyor. Bu düşüş yaşanırken, okul, 20 ile 40 öğrenciden oluşan Eşiklerin kaydını iki katına çıkarmayı planlıyor. Bu sayede öğrenciler ve aileleriyle vakit geçirmek için bir sosyal hizmet uzmanına daha fazla kaynak geliyor. Pariser, programın geçen yıl başlamasından bu yana dört öğrencinin mezun olduğunu ve üçünün de erken üniversite dersleri aldığını söylüyor.

Pariser, “Ve bir lise diploması, dünyada yaşadığımız gerçek bir zorunluluktur” dedi.

“Bu insanların, sadece bir iş sahibi olsa bile, bir aileye sahip olsa da, destekliyor olsalar da, bu işi yapmaları ve üretken vatandaşlar olmaları gerekiyor” dedi. “Ama dahası, kendileri hakkında iyi hissetmelerini istiyoruz. Ve başarabilecekleri şey. ”

İlgili: Küçük bir kızın okulu evde travma ile uğraşmasına yardımcı oluyor

Öğrenci Jessica Cousins ​​için mezuniyet hala aylar sürüyor. Fakat 18 yaşındaki, lise sonrası yaşamı zaten düşünüyor. O ve öğretmeni, interneti fırçalar, tırnak uçları ve yapıştırıcılar için kullandılar - mezuniyet sonrası başvurmayı planladığı kozmetoloji okulu araçları.

Cousins, “Okul eğitimimle gerçekten uğraşmak zorundayım” dedi. “Ama yine de, Ağustos ayında, o diplomayı alabilmem için bir olasılık olduğunu heyecan duyuyorum.”

Lise terkleri hakkındaki bu hikaye , eğitimde eşitsizlik ve yeniliklere odaklanan kar amacı gütmeyen bağımsız bir haber kuruluşu olan Hechinger Raporu tarafından hazırlandı . Kaydol Hechinger adlı bülteni .

Kaynak: http://hechingerreport.org/for-anxious-students-a-teacher-who-comes-to-your-house-might-be-the-answer/

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol