Eğitmenlerin yanı sıra lider olmak için özel eğitim öğretmenleri yetiştirmeliyiz

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Engelli öğrencileri eğitmek için yeterli sayıda öğretmen bulunmadığında, eğitmenlerin yardımına en çok ihtiyaç duyan savunmasız öğrencilerden başarısız oluruz.

Öğretmenlerin engelli öğrenciler de dahil olmak üzere tüm öğrencilerine öğretebilmeleri için ihtiyaç duydukları eğitimi almaları için yardım etmeliyiz.

Maryland'in devlet müfettişi olarak 20 yıllık görev sürem boyunca bu ihtiyacı ilk elden gördüm. Ve hükümet hizmetinden emekli olmadan önce hayatımın bir sonraki bölümünü bu konuya ayırmak istediğimi biliyordum. Kennedy Krieger Enstitüsü zaten benzer bir arayış içinde. Güçleri birleştirerek Özel Eğitimde İnovasyon ve Liderlik Merkezini kurduk.

İlgili: İstekli, mümkün ve unutulmuş

Geçtiğimiz beş yıl boyunca merkez, ülke genelinde bize katılan öğretmenlere burslar verdi. Bizimle geçirdikleri yıl boyunca, öğrenciler, öğrenme ve öğrenmenin nörobilimine çalışırlar; davranış değişikliği ilkeleri; ve eğitim hukuku, idari liderlik ve etkin kaynak tahsisi. Öğrenciler ayrıca tüm yeteneklere sahip öğrencilere fayda sağlayacak yüksek kaliteli ders planları tasarlamak ve uygulamak için bilimsel kanıtlar geliştirmeye, edinmeye, tercüme etmeye ve kullanmaya hazırdırlar.
 
“Öğretmenlerin engelli öğrenciler de dahil olmak üzere tüm öğrencilerine öğretebilmeleri için ihtiyaç duydukları eğitimi almaları için yardım etmeliyiz.”
Programın tüm öğretim üyeleri, nöro-gelişimsel engellerin ve eğitimin geniş alanlarında çalışan deneyime sahiptir. Her biri Johns Hopkins Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi, Bloomberg Halk Sağlığı Okulu veya Eğitim Okulu'nda akademik bir randevu alır. Burs mezunları, Maryland ve ötesindeki okul sistemleri tarafından sürekli olarak talep edilmektedir.

Bu programı bu kadar etkili kılan şeylerden biri, her bir öğrencinin, her ikisi de özel eğitimde liderliği vurgulayan iki ayrı stajı tamamlamasıdır. Fellows genellikle kamu ve özel okullarda kilit liderlik rollerini üstlenmeye devam ediyor.

Biri Hawaii kadar uzakta çalışıyor, diğeri ise birden fazla eyalette konuşmacı olarak sürekli bir talep olarak, okul sistemlerini davranışsal müdahalelerden ve sınıf organizasyonuna ve öğrenmeye yönelik evrensel tasarımdan başarılı akademik sunum becerilerine kadar her konuda bilgilendiriyor.

Bu, çarpan etkisine sahip olduğumuz anlamına gelir. Mezunlarımız, yüz binlerce öğretmene, daha sonra engelli binlerce öğrenciyi desteklemeye hazır olan eğitime ve tavsiyeye devam ediyor. Yıllar geçtikçe, ülke genelinde eğitim ve öğrenim üzerinde muazzam bir etki yaratmayı umuyoruz. Bu başarı, Kennedy Krieger'in sıra dışı öğretim üyeleri ve onların programa ortak özverileri ve katkıları olmadan mümkün olmazdı.

Son zamanlarda, programa olan talebe ve tüm yıl boyunca bizimle çalışamayacak daha fazla sayıda öğretmene uyum sağlamaya ihtiyaç duyduğuna göre, uygulandıktan sonra yüz yüze her ikisini de içeren ikinci bir öğrenme modeli geliştirdik. Kennedy Krieger fakültesi ve online öğrenim fırsatları ile zaman. Bu modeli tamamlayan arkadaşlar, bağlı bir yüksek öğretim kurumundan tamamlanma sertifikası alacaklardır.

İlgili: Öğrenciler için daha iyi sonuçlara yol açabilecek özel eğitimin 'unutulmuş' kısmı

Bu ikinci model, merkezin coğrafi erişimini genişletmesine ve doğrudan birlikte çalıştığı eğitimci sayısını artırmasına izin verecektir. Umarız sadece öğretmenlere değil, özel eğitim bölümü başkanları gibi liderlik pozisyonlarındaki eğitmenlere de faydası olacaktır.

Bu modelin dersinin derinliği ve kalitesi birincininki ile aynı olacaktır. Bu modelde olduğu gibi, araştırmacılar araştırmacılarla ve birbirleriyle el yazması ve hibe hazırlığı, okul konsültasyonlarında, araştırma fırsatlarında ve bölgesel ve ulusal toplantılarda sunum hazırlama ve sunma konularında işbirliği yapacaklardır.

Mezunlarımız, hem sınıfta hem de hayatları boyunca engelli binlerce çocuk üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip olacaklar - çünkü hepsinin okulda başarılı olma şansı olacak.

Bu hikaye eğitimde eşitsizliğe ve yenilikçiliğe odaklı kar amacı gütmeyen bağımsız bir haber kuruluşu olan Hechinger Raporu tarafından hazırlandı  . Bizim için kaydolun  bülteni .

Nancy Grasmick , Baltimore'da uluslararası alanda tanınan ve engelli çocuklara tıbbi, tedavi edici ve eğitici hizmetler sunan Kennedy Krieger Enstitüsü'nün Özel Eğitimde Yenilik ve Liderlik Merkezi'nin ortak direktörüdür . Ayrıca Kennedy Krieger'in yönetim kurulu başkan yardımcısı.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol