Eğitim Stratejileri

Davranış Yönetimi

Davranış yönetimi, sınıfınızda kullanacağınız en önemli stratejidir. Başarılı bir okul yılı şansınızı arttırmaya yardımcı olmak için etkili bir davranış yönetimi programı uygulamayı denemelisiniz. Sınıfınızda etkili sınıf disiplini oluşturmanıza ve korumanıza yardımcı olmak için bu davranış yönetimi kaynaklarını kullanın.


Öğrenci Motivasyonu
 

Öğrencileri motive etmek, bir öğretmenin yapması gereken en zor şeylerden biri, en önemli şeyden değil. Araştırma, motive olmuş ve öğrenmeye heyecanlı öğrencilerin derse katılmalarının daha muhtemel olduğunu göstermiştir. Motive edilmeyen, etkili bir şekilde öğrenemeyecek ve akranlarını rahatsız edebilecek öğrenciler. Basitçe söylemek gerekirse, öğrencileriniz öğrenmek için heyecanlandıklarında, her yerde keyifli bir deneyim yaşatır.

İşte öğrencilerinizi motive etmenin ve öğrenmelerini heyecanlandırmanın beş basit ve etkili yolu.


Sizi Tanımak Aktiviteler  

Öğrencilerinizi kişisel düzeyde tanıyın ve onların size daha fazla saygı göstereceğini göreceksiniz. Başlamak için en iyi zaman okula dönüş zamanıdır. Bu, öğrenciler dışlanma ve ilk gün jitters ile doldurulur. Öğrencileri okula, kendilerini rahat hissettirerek ve kapıya girer girmez karşılamalarını sağlamak en iyisidir. İşte ilk gün titremelerini hafifletecek ve öğrencilerin kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak 10 çocuk okula dönüş aktivitesi.


Veli Öğretmen İletişimi

Okul yılı boyunca veli-öğretmen iletişimini sürdürmek, öğrenci başarısının anahtarıdır. Araştırma , öğrencilerin ebeveynleri veya vasileri dahil olduğunda okulda daha iyi olduklarını göstermiştir. İşte ebeveynleri çocuklarının eğitimi konusunda bilgilendirilmelerinin ve katılımlarını teşvik etmenin yollarının bir listesi. 

Beyin sonları

Bir öğretmen olarak yapabileceğiniz en iyi şey, öğrencilerinize beyin molası vermektir. Beyin molası, sınıf eğitimi sırasında düzenli aralıklarla alınan kısa bir zihinsel moladır. Beyin molaları genellikle beş dakika ile sınırlıdır ve fiziksel aktiviteler içerdiklerinde en iyi şekilde çalışırlar. Beyin kırılması, öğrenciler için büyük bir stres gidericidir ve bilimsel araştırmalarla desteklenir. Burada bir beyin kırılması için en uygun zamanın yanı sıra birkaç örnek de öğreneceksiniz.

İşbirlikli Öğrenme: Yapboz
 

 Yapboz işbirlikli öğrenme tekniği, öğrencilerin sınıf materyallerini öğrenmeleri için etkili bir yoldur. Bu süreç öğrencileri dinlemeye ve bir grup ortamına katılmaya teşvik eder. Bir bilmecenin yaptığı gibi, grubun her üyesi kendi grubunda önemli bir rol oynar. Bu stratejiyi bu kadar etkili kılan, grup üyelerinin ortak bir hedefe ulaşmak için bir ekip olarak birlikte çalışması, herkes birlikte çalışmadıkça öğrencilerin başarılı olamamasıdır. Artık yapboz tekniğinin ne hakkında olduğunu biliyorsunuz, hadi nasıl çalıştığı hakkında konuşalım.

Çoklu Zeka Kuramı
 

Çoğu eğitimci gibi, muhtemelen kolejdeyken Howard Gardner’ın Çoklu Zeka Kuramı’nı öğrendiniz. Bilgiyi öğrenme ve işleme biçimimizi yönlendiren sekiz farklı zeka türünü öğrendiniz. Öğrenmemiş olabileceğiniz şey, onu müfredatınıza nasıl uygulayabileceğinizdi. Burada her bir zekaya ve bu zekayı sınıfınıza nasıl uygulayacağınıza bakacağız. 

Anahtar Kelimeler:
Eğitim Stratejileri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol