Eğitim sistemi nasıl çöker?

Haksız yere not verirsin, diğer öğrencilerin öğretmene güveni kalmaz. Ağzımla kuş tutsam yine çalışmayan yüksek not alacak der çalışmaz.
Ücretli öğretmen atarsın. İlk gittiği yerde canla başla çalışmıştır. Dönem sonunda haksız yere işten çıkarılır. Yan gelip yatan kadrolu işine devam eder. Ücretli atandığı yeni okulda, nasılsa ağzımla kuş tutsam işten çıkarılacam der, dersleri geçiştirir.
Aslolan eğitim öğretimken, bunu bir yana bırakıp, otorita sağlama adına baskı ve korku ortamı yaratır, öğrencinin hevesini kırarsın çalışmaz.
Sınıflar kalabalıktır. Öğretmen tahtada sesini duyuramaz, motivasyonu bozulur ders anlatmayı bırakır. Ders işlenemez. Sadece sınıfı susturmak ve otorite kurmakla vakit öldürür.
Zaten kalabalık sınıfla başedemeyen öğretmene bir de öğrenme güçlüğü olan ve davranış bozukluğu olan öğrencileri sınıfa katarsın. Öğretmenin işini iyice zorlaştırırsın ders yine işlenmez.
Öğrenme güçlüğü olan öğrenciyi topluma kazandıracam derken, öğretmeni kaybedersin, eğitim yine olmaz.
Ekonomik durumu bozuk öğrencileri doğru tespit etmez, devlet olarak ihtiyaçlarını karşılamazsan, sıkıntı olur yine eğitim yürümez.
eklemek istediğinizi yoruma ekleyebilirsiniz.

Bilge Kaan'dan alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol