Eğitim, Hem Veliler hem de Öğretmenler Arası Takım Çalışmasıdır

Sevgili ebeveynler,

Eğitim bütçelerinin azaltılması ve devlet okullarının, öğretmenlerin ve sendikaların şeytanlaştırılması çağında, öğrencilerden gelen sonuçların yokluğu için çok fazla ısı çekiyoruz. Bununla birlikte, eğitimci olarak etkimizin, sizinkilerle karşılaştırıldığında nispeten sınırlı olduğunu biliyoruz.

Öğrencilerimizin orjinal öğretmenleri sizsiniz ve eğitim, öğrenim ve okul konusundaki tutumlarınız çocuklarınıza dökülecektir. Bu nedenle, günümüzün kalitesi evde liderliğinize bağlıdır. Diğer bir deyişle, bir araya getirmene ihtiyacımız var - yardımınıza ihtiyacımız var. Bu beş önemli adımla başlayalım:

1. Çocuklarınız için mazeret yapmayı bırakın
Herkes hata yapar, özellikle çocuklar. Bununla birlikte, eğitim hata yapabilmek ve daha sonra bunların sonuçlarıyla yüzleşmek üzerine kurulmuştur. Bu öğrenmenin kalbi. Öyleyse, çocuklarınız geç kaldığında veya ödevlerini bitirmediklerinde ya da sınıfta bir tavır sergiledikleri zaman, onlar için örtbas etmekten kaçının. Öğrenmelerine izin verin.

Aslına bakılırsa, fazladan bir adım atıp, onların eylemlerinden sorumluluk almaları için onları cesaretlendirin. Çocuklarınızın okuma ve matematik ve bilimi öğretebiliriz, ama onlara değer ve sorumluluk öğretme şansınız var. Çocuklarınız belada olduğunda, olsun, bırakın ve öğrenmelerine izin verin. Bir an için rahatsız olabilir, ama sonunda, bu çocuklar için değerli deneyimler.

2. İşlerini yaptıklarından emin olun
Çocuklar her gece akşam yemeğinde ne yiyeceklerini seçtiyse, muhtemelen dondurma seçecekler, besin değeri de lanetlenecekler. Aynı şey ev ödevi yapmak için de geçerlidir - genellikle çok eğlenceli değildir, zaman alır ve birçok öğrenci ev ödevlerini yapmak yerine televizyon veya video oyunlarına dalma seçeneği ile karşı karşıyadır. Öyleyse çocuklar ödevlerini zamanında teslim etmeyi nasıl başarabilir?

Cevap iyi ebeveynliktir. Çocukların şeker ve kahvaltılık gevrek bir diyete geçmediğinden emin olmak için bir ebeveynin görevi gibi, öğrencilerin bitirmek için ne tür ödevler yapmaları gerektiğini ve ne yaptıklarından emin olmalarını sağlamak da ebeveynlik pratiğinde. Evet, öğrencilerinizin sorumluluk öğrenmesi gerekiyor, ancak ebeveynlerinin dahil olduğunu bilerek sorumlu olmanın değerini öğreniyorlar. Öyleyse, lütfen çocuklarınızın ev ödevlerini yaptıklarından emin olun. Bizim ve onlar için.


 
3. dikkat dağıtmak
Basitçe söylemek gerekirse, video oyunları, her öğretmenin varlığının bir parçası. TV'ler, iPad'ler ve Şeytan'ın enkarne olanı akıllı telefon - bunların hepsi, kişisel olarak sosyalleşme, açık hava alıştırması ve en önemlisi kitap okuma gibi kritik gelişim faaliyetlerine karşı rekabet ediyor. Çocuklarınızın günlük aktivitelerini keserek öğretmenlere yardımcı olun.

Bu, öğrencilerin bir iPad'e asla dokunmaması gerektiğini söylemez, ancak fast food gibi, çok fazla zehirlidir. Okul ve okuma bittikten sonra TV'yi günde bir saat veya daha az tutun. Video oyunlarını hafta sonu ya da tatil günlerinde sınırlayın. Ve akıllı telefonlar biraz daha karmaşık olsa da, belirgin avantajları olduğundan, çocukların dikkat dağıtıcı oyunlarla dolu olmadığından emin olmalarını ve metin mesajlarına dikkat etmelerini sağlayın. Video oyunları, iPad'ler vb. Yerine, öğrencilere kitaplar verin ve bunları tüm gün ekranda gömülmedikleri etkinliklere imzalayın. Gelecekte bunun için çok zamanları olacak.

4. Evde iyi alışkanlıklar geliştirin
Bahsettiğimiz gibi, çocuklar önce ebeveynlerden öğreniyorlar ve en çok ebeveynlerden öğreniyorlar. Böylece, ne yaparsanız, çocuklarınız yapacak. Asla bir kitap almazsan, asla ev ödevi hakkında soru sormazsan ve her öğünde televizyon izlersen, çocuklarınız da aynısını yapar. Ama aynı zamanda sohbet de doğrudur - eğer yatmadan önce okursanız, okulda neler olduğu hakkında konuşur ve akşamları ekranları kapatırsanız, çocuklarınız sizi yönlendirir.

Bunun ne kadar önemli olduğunu abartmayız. İlgilenen, ilgilenen ve farkında olan ebeveynler, aynı zamanda ilgilenen, ilgilenen ve özen gösteren öğrencileri oluştururlar. Çocuklarınızın okulda göstermelerini beklediğiniz davranışları ve davranışları modelleyerek, çocuklarınızın sahip olacağı her öğretmene yardımcı olun.


 
5. Öğretmenleriyle çalışın, onlara karşı değil
Son olarak, yanımızda ol. Belli ki eğitimde değiliz çünkü milyoner olmayı bekliyoruz, buradayız çünkü çocuklar ve toplumumuza değer veriyoruz. Öğrencilerinizin başarısı için bir engel değiliz ve hem zihinsel hem de duygusal olarak çocuklarınızı desteklemek önceliklerimizin en yüksek seviyesi.

Öğrencinize kötü bir not verirsek, bizi kabadayılıkla suçlamayın - bu, öğrencinizin bazı değişiklikler yapması gerektiğini bildirmek anlamına gelir. Sınıfta bir şey söylerseniz, neden bahsettiğimizi bilmemekle ve işimizi çağırmakla suçlamak yerine, ne söylediğimizi ve derslerimize dahil ettiğimiz bağlamı anlamaya çalışın.

Nihayetinde senin yanındayız çünkü ikimizin de yanındayız. Bize yardım ederseniz, çocuklarınız okullarını görmezden geldiğinizden ya da bizim için “zor” ebeveynlerden daha iyi durumda olurlar. O zaman birbirimize yardım edelim ve sevdiğimiz çocuklar için en iyisini yapalım.


İçtenlikle,

Öğretmenler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13