Ebeveynlerin Öğretmenleri Anlamasını Sağlayacak 10 Yol

Hayatım boyunca yüzlerce lokantada yedim ama hiç birinde çalışmadım. Karım üniversitedeki bir garsondu, bu yüzden yemek yerken ve bir şeyden şikayet ettiğimizde genellikle bana bir açıklama sunabiliyordu. Bizimki yanındaki masa, önce yiyecek aldı çünkü çorba ve sandviç sipariş ettiler ve pizza sipariş ettik. O aile bizim önümüze oturmuştu çünkü dört kişilik bir masa açıldı, ama henüz altı kişilik parti için yer yok. Restoran seyrek nüfuslu görünebilir, ancak yiyeceklerimiz uzun bir zaman alabiliyordu, çünkü bir sürü teslimat emri var.
Bir iş yapana kadar, ona giren her şeyi takdir edemezsin. Ebeveynlerin öğretme konusunda sahip oldukları birçok yanlış anlaşılmayı açıklayan bu yaşam olgusu. İşte burada ebeveynlerin bilmediği 10 şey var.
Yaptığımızı Düşündüğümüzden Daha Az Kontrolümüz Var
Devlet öğretmek zorunda olduğumuz standartları benimser. Eğitim Kurulu, kullanmak istediğimiz programları onaylar. İlçe yöneticileri, test puanlarını iyileştirmek için baskı altında ve bize filtrelemek için. “Çocuklar için orada olabiliriz” ama biz de çalışanız. Yani çocuğunuza başka şeyler öğretmek isteyebiliriz ve başka şekillerde, şüphelendiğinizden genellikle daha az takdir yetkisine sahibiz. Matematik programımızdan şikayet ettiğinizde, bizi zor duruma sokuyorsunuz. Sizinle çok iyi anlaşabiliriz, ama bunu söylemek profesyonelce olmaz.

Kendimiz Yapıyoruz
Öğretmenlerin ofis asistanları yoktur. Tüm bültenlerimizi ve e-postalarımızı yazıyoruz. Yapmamız gereken pek çok acil işimiz olduğu için, bu bülteni on dakika içinde üç kez kesintiye uğratırken yazdık ve daha sonra basmalı ve bir başka sınıftan öğrencilerimizi almak için odadan çıkmadan önce bir defada hızlı bir şekilde okuyun . Bu yazım hataları, biz aptal olduğumuz için değil. Onlar bizim işimizin tüm yönlerini istediğimiz düzeyde yapmak için yeterli zamana sahip olmanın bir sonucudur.
Eşyaları Unutuyoruz
Gün boyunca meydana gelen bir sürü şey var. Ofisiniz bir anonsla görüşmeden hemen önce bir e-posta okuyabilir ve bir kız bir aldatmaca alır ve bir Band-Aid için koşmaya başlar. E-postanızın içeriği günümüzün koşuşturmacası arasında hızla unutulabilir. Olan her şeyi hatırlamıyoruz. Tommy'nin zor bir gün geçirdiğini anlatan bir e-posta adresi gönderirsek, Tommy'nin özellikle e-postaya yönlendirdiği altı şeyi hatırlayamazsak şaşırma. Tek hatırladığımız, yıkıcıydı.
Gerçekten çok meşgulüz
Büro işimiz yok. Bir bilgisayarımız var, ama tüm gün boyunca önünde oturamayacağımız çok iyi bir şans var. Eğer 10'da e-posta gönderirseniz, Timmy'ye okuldan sonra otobüse binmesini ve bize bir cevap vermemesini söylememizi rica ederseniz, ofisi aramalısınız. Ya e-postamızı kontrol etmedik ya da okuduğumuzu ve unuttuğumuzu gördük.
Okul Malzemeleri Alımı Hakkında Daha Çok Rahatsız Ediyoruz
Yıl başındaki tedarik listelerinde defter, kalem, klasör, Kleenex, el dezenfektanı ve diğer tüm şeyleri sağlamayı istemiyoruz. Ama bizim okullarımız bizim için onları satın almıyor ve biz de zaten gerekmemesi gereken şeylere bolca kendi paramızı harcıyoruz . Listedeki eşyaları almak istemezsen, sorun değil. Ama bize bunun hakkında şikayet etme.
 
 Çocuklarınızın Oyuncak ve Elektroniklerini Gerçekten İsteyelim
Çocuklarınızın sırt çantalarını her sabah iki kez kontrol etmenizi beklemenin gerçekçi olmadığını biliyoruz ve çoğu oyuncak bilginiz olmadan sınıflarımıza ulaşıyor. Ama lütfen şunu anlayın, oğullarınızın oyuncaklarını aldığımızda bunu yapıyoruz çünkü dikkatimizi dağıtıyorlar ve eğer birisine izin verirsek yarın on daha fazla olacak. Öyleyse, eğer çocuğunuz okula bir oyuncak alırsa ve ondan uzaklaşırsa, okula gelip oyuncak için geri sorarak onu kurtarmayın. En az bir hafta boyunca dersini öğrenmesine izin verin.
Senin yardımını istemeyebiliriz
Okullar, daha fazla ebeveyn katılımını nasıl istedikleri hakkında konuşmayı severler ve bazı ebeveynler sınıfta yardım etmeye cömertçe yardım ederler. Bazen, büyük beğeni topluyor. Ama diğer zamanlarda, bizim için daha çok iş. Biz kendimizi bir şeyler yapmaya alışkınız. Delegasyonda çok iyi değiliz. Ve eğer her çarşamba saat 14: 00'te geleceğinizi biliyorsak, yapman gereken bir şey bulmalıyız. Ayrıca, çözdüklerinden daha fazla sorun yaratan ebeveynlerimiz de vardı. Öğrencileri şaşırtdılar ve dikkatlerini dağıttılar, odadayken çok fazla ses çıkardılar ve öğrenciler için kötü davranışlar geliştirdiler. Davranışınızı sınıfın önünde düzeltmek istemiyoruz, ancak öğrencilerimizin de bozulmasını istemiyoruz. Bazen riski almak istemiyoruz, bu yüzden yardımınızı istemiyoruz.
Okul Öncesi veya Sonrası Sizinle Buluşuyorsak, Ücretsiz Çalışıyoruz (ve Tekrar Gönderebiliriz)
Doktorlarımızla konuşmamız gerekirse, zamanlarında bunu yapmalıyız. İşi kapatıldıktan sonra ararsak, hizmet almak için yarına kadar beklemeliyiz. Saat sonra bizimle görüşecek emlakçılar veya finansal danışmanlar gibi profesyoneller bile gelecekte bir ödeme beklentisi ile yapıyorlar. Okuldan önce seninle buluşursak, muhtemelen öğrenciler gelmeden önce yapmamız gereken her şeyi düşünürüz. Okuldan sonra,   yorulduk ve eve gitmek istiyoruz.  Profesyonel olacağız, ama onlar için mutlu değiliz.
Çocuğunuzu cezalandırmak için yapabileceğim fazla bir şey yok
Bazılarınız okulla ilgili her şeyi halletmemizi istiyor, ancak çocuğunuz düzenli olarak yanlış davrandığında yapabileceğimiz çok az şey var. Müdürlerimiz çocuğunuzu ofise çok sık gönderirsek etkisiz olduğumuzu düşünebilir. Girintiyi geri almak, zahmetlidir ve çocuğunuz kadar bizi de cezalandırır.Okul meselelerinden uzak durma sözünüze rağmen, diğer yaratıcı sonuçlarınız sizden gelen eleştirilerle karşılanabilir. Çocuğunuz okulda işini yapmıyorsa, çocuğunuzu cezalandırmak için en iyi konumdasınız çünkü gerçekten sevdiği şeyleri uzaklaştırabilirsiniz. IPad'ini alarak daha güçlü bir mesaj gönderirsiniz, onu otuz dakika erken yatar, ya da Cumartesi günü bir akşam yemeğine katılmasına izin vermez. Çocuğunuzun kötü davranışından bahsediyorsak, çünkü bir şey yapmanı istiyoruz.
Çocuğunuzun sınıf arkadaşlarına saygısız olduğunu söylersek, gerçekten çocuğunuzun bir pislik olduğunu söylüyoruz. Çocuğunuzu “motive etmek zor” olarak tanımlarsak ona tembel diyoruz. Eğer Jill'in zor bir gün geçirdiğini söylersek, o, kız kardeşi içinde büyük bir acı olduğu anlamına gelir. Söyleyeceğimiz her ne olursa olsun, sesin kulağa iki kat daha kötü olduğunu varsayalım.
 

Kaynak: http://teacherhabits.com/parents-dont-understand/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13