e-Okul'da Takdir Ve Teşekür Hesaplama

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2017-2018 eğitim öğretim yılının sonlanmasına çok kısa bir süre kaldı. Önümüzdeki hafta 8 Haziran Cuma günü milyonlarca öğrenci karnelerini alıp uzun bir yaz tatilinin tadını çıkaracaklar.  Öğrencilerin karne notları e-okula geçen hafta öğretmenleri tarafından işlendi. Öğrencilerinin takdir mi yoksa teşekür mü aldığını merak eden aileler e-Okul üzerinden hesaplayabilirler.
e-OKULDA TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?
Takdir teşekkür hesaplama işlemlerini yapacak olan öğrencilerin ilk olarak tüm ders notlarının kesinleşen notlarını toplaması ve çıkan toplam ders sayısına bölmesi gerekmektedir. Sonuç 0 ile 100 arasında değişen bir rakam olacaktır. Çıkan sonucun 85 ve üzerinde olması halinde öğrenciler karneleri ile birlikte de takdir almaya hak kazanacaktır.

Fakat 85’ten düşük fakat 80’den büyük olan notlar için ise teşekkür belgesi verilecektir. Yapılacak olan hesaplamalar sonrasında belirtilen aralıklara göre takdir ya da teşekkür alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. E okul tarafından sunulan kolaylıklardan birisi olan takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettikleri soruların yanıtını da bulabilmektedir.

E-OKUL NOT SORGULAMA NASIL YAPILIR?
e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

Önemli olan takdir ya da teşekür gibi belgelerin alınması değildir. Takdir ya da teşekür alamadığı için üzülen öğrencilerimiz, önümüzdeki sene daha çok çalışıp not ortalamalarını yükseltmeleri sayesinde takdir ya da teşekür belgelerini almaya hak kazanabilirler. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol