E-Müfredat modülü öğretmenler için açıldı. E-Müfredat zümre başkanın yapması gerekenler ? E-Müfredat üzerinden yapılması gerekenler?

2.Eğitim-Öğretim Yılı, E-Müfredatta Neler yapılacak? E-Müfredat yapılması gereken iş ve işlemler? Merak eden öğretmenlerimize yardımcı olacak bilgiler. 

E-Müfredat zümre başkanın yapması gereken iş ve işlemler şunlardır
e-mufredat.meb.gov.tr sistemine kişisel bilgiler ile MEBBİS girişi yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki işlem sırası takip edilecek.
Yıllık Plan,
Eğitim Kurumu işlemleri
Kurul Tanımlama
Kurul/Zümre Adı bölümünde Zümre Öğretmenler Kurulu seçilecektir.
Kurul/Zümre Tarihi bölümünden tarih ve saat seçimi yapılmalıdır.
Kurul/Zümre Açıklaması kısmının uygun açıklama ile doldurulması gerekmektedir. (İlköğretim Matematik Zümre Toplantısı belirtilen saatte öğretmenler odasında yapılacaktır gibi.)
Kaydet butonuna basılacaktır.
Oluşan zümre toplantısı kaydımızın sol başında bulunan kalem simgesi tıklanarak ayrıntılar tamamlanır.
Toplantıya katılacak olan öğretmenler seçilerek katılımcı ekle denir. Listede adı olmayan öğretmenleri eklemek için TC kimlik numaraları manuel olarak eklenir.
Seçilen kişilerden zümre başkanının adı tıklanarak “Başkanı Kaydet” butonuna basılır. Aynı işlem yedek başkan içinde geçekleştirilir.
Yönetmelik ve Yönergede olan gündem maddelerinden toplantıda görüşülecek olanlar işaretlenerek “Gündem Ekle+” butonuna tıklanır.
Yönetmelik ve Yönergede olmayan gündem maddeleri eklemek için ilgili kısma yazıp “Yönetmelik ve Yönergede Olmayan Gündem Ekle+” butonuna tıklanır.
Gündem maddelerinin sıralamasını yapmak için ilgili madde mouse’un sol tuşu basılı tutularak istenilen yere taşınabilir.
Gündem maddelerinin sayı sıralamasını sağlamak için “Sıralamayı Tekrar Oluştur.” butonu tıklanır.
Toplantının katılımcılara duyurulması için “Kurul/Zümre bilgilerini katılımcıların görebilmesi için onaylıyorum.” Seçeneği işaretlenerek kaydet butonuna basılır.
Bütün öğretmenler gündem maddelerine onay verdikten sonra kişisel şifresi ile “Yıllık Plan/Eğitim Kurumu İşlemleri” bölümünden “Kurul Toplantı Bilgilendirme” kısmında ilgili toplantını sol başındaki kalem simgesi tıklanarak açılan sayfa “Kurul/Zümre toplantısı sona ermiştir.” Seçeneğini işaretleyip kaydet butonuna basmalıdır.
Yönetici tarafından toplantı uygun bulunduktan sonra kişisel şifresi ile “Yıllık Plan/Eğitim Kurumu İşlemleri” bölümünden “Kararlar ve Sonuçları” kısmında ilgili zümre toplantısının her bir maddesi için “Karar olumlu sonuçlandı.” Seçeneği işaretlenip “Karar Sonucu” kısmına karar sonucu işlenip kaydet butonuna basılmalıdır.
E-MÜFREDAT VE ZÜMRE ÖĞRETMEN İŞLEMLERİ
Zümre Öğretmenlerinin Yapması Gereken İşlemler:

E-mufredat.meb.gov.tr sistemine kişisel MEBBİS şifresi ile giriş yapılmalıdır. Sonrasında aşağıdaki sıralamaya göre iş ve işlemler takip edilmelidir.
Yıllı Plan
Eğitim Kurumu İşlemleri
Kurul Toplantı Bilgilendirme
İlgili toplantının sol başında bulunan kalem simgesi tıklanır.
Katılım durumunun herhangi bir mazeret yoksa “Toplantıya katılacağım.” Şeklinde işaretli olması gerekmektedir.
Her bir gündem maddesi için alınan karar varsa ilgili maddenin sol başında bulunan kalem simgesi tıklanarak açılan sayfada ilgili kısma alınan kararların işlenmesi gerekmektedir. Kaydet butonu her madde için tıklanmalıdır. Zümre öğretmenlerinden bir kişinin işlemesi yeterlidir.
Zümreye katılan her öğretmenin “Kurul/Zümre kararlarını okudum ve kabul ediyorum.” Seçeneğini işaretleyip kaydet butonuna basması gerekmektedir.
E-Müfredat Yıllık Plan Modülüne Ulaşmak İçin TIKLAYIN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol