google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Düzensiz Öğrenci Yardımına Giden 5 Tavsiye

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


1. Bir Rutin Ayarlayın
By yapıyı sağlayarak sınıfta dağınık öğrenci hiçbir seçeneği kalmayacaktır organize kalmak. Bir sınıf programı oluşturmak, öğrencilerin daha az sinirlenmesini ve kafasını karıştırmasını sağlayacak ve onlara nereye gittikleri ve hangi malzemeye ihtiyaç duyacakları konusunda bir fikir verecektir. Karışıklıklarını azaltmak için, klasörlerine bir program yerleştirin veya bir masasına bantlayın. Bu sayede öğrenci gün boyu referans olarak kullanabilir.


2. Bir Kontrol Listesi kullanın
Bir kontrol listesi dağınık bir öğrenci için harika bir araçtır çünkü onlara görsel bir biçimde gün için başarmaları gereken beklentileri gösterir. Küçük öğrenciler için, listeyi onlar için hazırlayın ve her sabah öğrenci ile birlikte gözden geçirin. Daha büyük öğrenciler için, kendi kontrol listelerine öncelik vermek için stratejiler sağlayın. 

3. Ödevi izleyin
Ev ödevi politikanızı tanımlayan ebeveynlere bir mektup yazarak parenteral desteği teşvik edin . Ödev tamamlandıktan sonra her gece bir ebeveyn tarafından imzalanıp ertesi gün okula geri dönülmesini şart koşun. Bu işlem öğrencinin görevde kalmasını sağlayacak ve ebeveynleri katılmaya teşvik edecektir.


4. Sınıf Masalarını Düzenleyin
Organize olmayan bir öğrenci, masasını temizlemek için zaman ayırmayacaktır . Her hafta, sınıf takviminizde zaman ayırın, böylece öğrenciler bu görevi tamamlayabilir. Örgütsel fikirleri öğrencilerle masalarını düzenli tutabilmeleri için belirli yollarla beyin fırtınası yapın. Listeyi sınıfta görünür kılın, böylece her hafta erişebilsinler. Kolay erişim için malzemeleri etiketlemelerini ve artık kullanmadıkları maddeleri atmalarını önerin.

5. Bellek Yardımcılarını Kullanın
Hafıza yardımcıları, görevleri ve materyalleri hatırlamanın yararlı bir yoludur. Öğrenciye, yapışkan notları, lastik bantları, indeks kartlarını, alarm saatlerini ve zamanlayıcıları gibi maddi eşyaları, günün görevlerini tamamlamalarını hatırlatmak için kullanmalarını sağlayın. CATS: Bu kısaltma gibi hafıza yardımcılarını kullanmaya teşvik edin. (C = Taşıma, A = Atama, T = Kime, S = Okul)

Bu yeni stratejilerin öğretilmesi, öğrencilerin görevlerini verimli ve etkili bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olacaktır. Bu ipuçları öğrencilere yükümlülüklerini yönetmek ve okulda başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçları verir. Küçük bir yardım ve cesaretlendirme ile düzensiz çocuklar kolayca yeni bir yola girebilirler. 

Öğrencileri Organize Etmek İçin Ek İpuçları
Arkadaş sistemini kullanın ve öğrenciye örgütsel becerileri konusunda yardımcı olmak için bir sınıf arkadaşı atayın.
Farklı konular için farklı renkli kağıt kullanın; böylece kağıtları bulmak daha kolaydır.
Kağıtları zorunlu tutunuz.
Öğrenciye, eve götürdükleri klasör veya sırt çantasına önemli materyalleri koymalarını sağlayın.
Farklı konular için farklı renk klasörleri kullanın, böylece öğrenciler onları kolayca bulabilir.
Küçük nesneler için kaplar sağlayın, böylece kaybolmazlar.
Ödemelerin yapılması gerektiğinde aylık bir takvim ve etiket belirtin.
Öğrencinin, eve gitmeden önce her gün tamamlanmış kontrol listesini göstermesini sağlayın.
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol