Durakta Matematik Projesi Tüm Yurtta Büyük Bir Hızla Devam ediyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Şu ana kadar 6 ilde uygulamaya geçen durakta matematik projesiyle, durakta otobüs beklerken vatandaşlar matematik öğrenebilecek

Dur durak bilmeden matematik öğreten proje! Durakta matematik Matematik öğretmeni Mukaddes Karip tarafından hazırlanan Durakta Matematik Projesi 81 ildeki yolculuğuna çıktı. Proje ilk etapta Denizli, Isparta, Ankara, Mersin, Acıpayam ve Anamur'da hayata geçirildi.

Matematik öğretmeni Mukaddes Karip tarafından hazırlanan Durakta Matematik Projesi 81 ildeki yolculuğuna çıktı. Proje ilk etapta Denizli, Isparta, Ankara, Mersin, Acıpayam ve Anamur'da hayata geçirildi.

Osmaniye Karacaoğlan Ortaokulu Matematik öğretmeni Mukaddes Karip tarafından "matematik bilgisinin insanlara aşılanmasına ve sevdirilmesine yardımcı olmak" amacıyla hazırlanan "Durakta Matematik" projesi Denizli'den başlayan yolculuğuna devam ediyor.  Türkiye genelindeki 81 ilde 107 matematik öğretmeni arkadaşıyla birlikte projeyi yürüten Karip, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 yıllık öğretmenlik hayatında hemen herkesin matematiği başaramayacakları korkusuyla okula geldiğini gördüğünü söyledi. Bu ön yargıları derslerde görsel çizimler sayesinde büyük oranda aştığını fark ettiğini aktaran Karip, proje çerçevesinde matematik içerikli karikatürlerden oluşan afişleri tüm vatandaşların göreceği otobüs duraklarına asmaya başladıklarını vurguladı. Karip şöyle konuştu:  "Biz bu ön yargıların kırılmasına bir nebze yardımcı olacağız. Vatandaşlar bir yandan otobüs beklerken diğer yandan da matematiği öğrenecek.

Eğitimin sadece dört duvar arasında kalmadığını gösteren proje, adeta boş zamanın düşmanı olacak. Matematik korkusu var çocuklarımızda. Bu korkuyu yıkmak için derslerimizde çeşitli etkinlikler yapıyoruz ancak yeterli olmuyor. Sadece çocuklarımızın için değil 7'den 70'e herkesin bu çalışmadan faydalanmasını istiyorum." Karip, duraklara asılan resimlerle eğlenceli bir şekilde matematik bilgisini insanlara aşılamayı hedeflediklerini belirterek, görsel zeka ile matematiğin birleşmesi sonucu harika sonuçların ortaya çıktığını dile getirdi. 


 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol