Dünyanın Dört Bir Tarafında Gerçekleşen Okul Dışarda Gününe Sizde Katılmak İster misiniz?

Eğer sizde öğretmenseniz ve açık havada ders vermeyi düşünürseniz, bu etkinliğe mutlaka katılın. Dünyanın 4 bir köşesinde yapılan kampanyaya siz öğretmenlerde katılabilirsiniz. Bu harekete katılmak için okulunuzu kaydetmeniz yeterli olacaktır. 
 

OKUL DIŞARIDA GÜNÜ NEDİR?
Okul Dışarıda Günü açık havada öğrenmeyi ve oynamayı kutlamak ve ilham vermek için yapılan küresel bir kampanyadır. Okul Dışarıda Günü’nde dünyanın dört bir yanından binlerce okul sınıflarını açık havaya taşır ve derslerini oyun yoluyla işler. 2017’de dünya genelinde kampanyaya toplam 2,3 milyon çocuk katıldı.

Açık havada öğrenim çocukların sağlığını iyileştirir, öğrenme ile arasındaki ilişkiyi güçlendirir ve çevreleriyle daha kuvvetli bağlar kurmalarını sağlar. Oyun oynamak yalnızca dayanıklılık, ekip çalışması ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda çocukların çocukluklarından zevk almalarının merkezinde yer alır. Çünkü oyun, çocuğun en öncelikli uğraşıdır.

Kampanyaya katılmak ise çok kolay!

Eğer öğretmenseniz ve açık havada öğrenim konusunda yeniyseniz, denemek için Okul Dışarıda Günü’ne katılabilirsiniz. Zaten açık havada öğrenimi düzenli olarak uyguluyorsanız, yaptıklarınızı kutlamak ve dünyadaki diğer öğretmenlere ilham olmak için bu günü kullanabilirsiniz.

Eğer ebeveynseniz, çocuğunuzun okuluyla açık havada öğrenmenin ve oyun oynamanın önemi hakkında konuşabilir ve onları katılmaya teşvik edebilirsiniz. Ayrıca açık havada aile olarak daha fazla vakit geçirmenin yollarını ve diğer ailelere aynı şeyi yapmaları için nasıl ilham verebileceğinizi düşünebilirsiniz.

Eğer çocuk, doğa eğitim veya çevre konuları üzerine çalışan bir kuruluş için çalışıyorsanız, nasıl yer alabileceğiniz konusunda bizimle görüşebilirsiniz. Bu evrensel mesajı yaymamıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir sonraki Okul Dışarıda Günü 17 Mayıs 2018 Perşembe günü olacak. Kaydolun ve çocukların her gün açık havada oynamasını ve öğrenmesini sağlayan bir hareket inşa etmeye destek olun!

Kampanyaya Katılmak İçin Tıklayınız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol