Doğum Yapmadan Ders Planlarını Tamamlayan Koca Yürekli Öğretmen

23 Nisan'da, ikinci sınıf öğretmeni Jennifer Pope, kızı Clara'yı doğurdu. Rooted In Love Photography'den Andrea McDonald, tecrübeyi belgelemek için hazırdı ve Papa'nın hastane yatağından çıkan samimi bir fotoğrafını çekti.

Sosyal medyada bu notla paylaşılan bu fotoğraftaki Jennifer Pope, şu anda ikinci sınıf öğretmenliği yapan ve daha önce 11 yıl anaokulu öğretmenliği yapmış bir eğitimci.

Pope, doğum fotoğrafçısı tarafından çekilen ve paylaşılan bu fotoğrafın bu kadar ilgi görmesinden mutlu olduğunu, çünkü kadınların hem anne hem de meslek sahibi olabileceklerini bilmeleri konusunda kadınlara güç verdiğine inandığını söylüyor.

“Çalışan anne olmak zor, ama gerçekten zor. Ama aynı zamanda çok ödüllendirici ve tatmin edici. Kendimi başka bir meslek yaparken hayal bile edemiyorum.”

“Öğretmenlerin işleri zil çalınca bitmiyor. Çoğumuzun ders planları, toplantıları, bir sürü evrak işi, not verme işi vs. var. Benim annem de öğretmendi ve annemin sınıfını düzenlemeye yardım etmekle ilgili pek çok anım var. Şimdi aynı şeyi çocuklarımla yapıyorum.”

Öğretmenlerin öğrencilerini kendi çocukları gibi sevdiğini söyleyen Pope, bu fotoğrafta insanların, öğretmenlerin öğrencileri için sınıf dışında ve görünmeyen ne çok şey yaptığını görmelerini sağlamayı umut ediyor.
“Çoğumuz için bu, bir işten çok daha fazlası. Tamamen tutkuyla yapılan bir şey. Çocuklara duyduğumuz sevgiyle beslenen insanlarız biz. Öğrencilerimizin başarılarını görmek ve kutlamak, kendi çocuklarımızın başarılı olmasını izlemeye benziyor. Muhteşem bir şey.”

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/entry/viral-birth-photo-shows-just-how-dedicated-teachers-are-to-their-students_us_5907581de4b05c397680d91f

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol