DİJİTAL ÇAĞIN ALFABESİ KODLAMA

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

DİJİTAL ÇAĞIN ALFABESİ KODLAMA

Avrupa Okul Ağı tarafından Avrupa Komisyonu adına yürütülen “Kod Haftası” etkinlikleri kapsamında ilimiz okullarında kurulan Kodlama-Robotik Atölyelerinin açılış programı ve kodlama konulu yarışmalarda ulusal-uluslararası düzeyde derece alan okullarımızın proje sergisi Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. 
Kocaeli Bilim Merkezinde gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK, Millî Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim ÇELİK, İl protokolü, iş adamları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kodlama ve Robotik eğitiminin öğrencilerimiz ve ülkemiz üzerindeki öneminin vurgulandığı protokol konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, Milletvekilimiz Fikri IŞIK, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya ÖZAK ve Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK tarafından Kodlama ve Robotik Atölyesi yapımına destek veren hayırseverlerimize teşekkür belgesi takdim edildi.
Kodlama ile ilgili ulusal ve uluslararası yarışmalarda ilimizi temsil ederek başarı gösteren Bahçecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Enka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel TED Kocaeli Koleji, Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Bahçeşehir Koleji, Pirelli Anadolu Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih Ortaokuluna da başarılarından dolayı teşekkür belgesi verildi. 
Belge töreninin ardından Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve protokol üyeleri hayırlı olsun dileğinde bulunarak 17 Kodlama ve Robotik Atölyesinin açılışını yaptı. Akabinde katılımcılar tarafından gezilen proje stantları büyük beğeni topladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al