Devamsızlığın Önüne Geçmek İçin Turnike Uygulaması Taktıran Okul

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, yaptığı örnek davranışla ilklerin okulu olmaya devam ediyor. Teknolojiyi eğitimle ve iyi örneklerle birleştiren Nazilli Menderes Anadolu Lisesi

Aydın'da ve ülkemizde bu tarz güzel ve örnek olacak eğitimde iyi örneklerin çoğalmasını diliyoruz. 

     İlçenin en çok tercih edilen lisesi olma unvanına sahip olan  Nazilli Menderes Anadolu Lisesi, Turnike Güvenli Geçiş Sistemini veli toplantısıyla velilerine tanıttı. Okul Aile Birliği genel kurulunda alınan karar doğrultusunda başlattığı bu projeyi, velilerin, öğrencilerin ve personelin hizmetine sundu.

     Nazilli Menderes Anadolu Lisesi , öğrenci güvenliğini  her şeyden çok önemsediği için   okulda Turnike Güvenli Geçiş Sistemini başlattı.Turnike Güvenli Geçiş Sistemiyle velilere anlık mesaj gidecek. Öğrenciler okula giriş yaptıkları anda’ öğrenciniz okula giriş yapmıştır’’ mesajıyla velilere bilgilendirme yapılacak. Öğrenciler, okuldan ayrılırken de öğrencinin okuldan çıktığı anda da bilgilendirme mesajı anında veliye ulaşacak. Kursu olan öğrenci , kursu bitmeden okuldan ayrılamayacak. Öğle arası çıkış izni olmayan öğrencilerin çıkışını sistem engelleyecek. Öğrenci okula geç geldiğinde ya da hiç gelmediğinde öğrencinin devamsızlığı anında mesaj olarak veliye bildirilecek. Hafta sonu kursu olan öğrencilerin takibi de sistem üzerinden olacak.
    Devamsızlığı çok olan öğrencinin  akademik başarısı düşer, akademik başarısı düşen öğrencinin kendine  duyduğu güven azalır. Gencin kendine duyduğu güven azaldığında genç ,kendini ifade etmek için okul dışında arayışa geçer. Turnike sistemi öğrencilerin ders saatinde okul dışında gezmelerini engellemeyi de  amaçlıyor. Okul-veli işbirliği sayesinde öğrencilerin denetimi sağlanacak.Öğrenciler, kötü alışkanlıklardan da uzak tutulacak. 
  Okul personelinin de yararlanacağı sistem, iş güvenliği açısından da büyük önem taşımaktadır.                                                                          
   Altı gün boyunca hizmet verecek sistem velilerin endişelerini azaltacak. Gençleri , zararlı alışkanlıklardan korumak adına önemli bir proje olmasıyla dikkatleri çekti.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol