Devamsızlığı Azaltmak İçin İki Adımlı Bir İşlem

By Maurice J. Elias
Kronik devamsızlık - okul günlerinin yüzde 10'unu veya daha fazlasını özleyen öğrenciler olarak tanımlanmaktadır - öğrencilerin başarısını artırmak için birçok okul bölgesinin hedef alanıdır. Bu mantıklı: Kronik olarak devam etmeyen öğrencilerin okuma becerilerinden yoksun olmaları, daha düşük test puanlarına sahip olmaları ve dışlayıcı okul disiplini almaları daha muhtemeldir ve mezun olmama tehlikesi daha yüksektir. Ve bu büyük bir problem: Kronik devamsızlık ülke çapındaki yedi öğrenciden birini etkiliyor .

Tipik olarak, okullar kimin kronik olarak bulunmadığını tespit etmeye çalışır ve en fazla etkilenen çocukların (alt göçmenler, bekar ebeveynleri olan haneler veya ekonomik veya sağlık sorunları olan bakıcılar) birbirine bağlı alt grupları olup olmadığını belirlemeye çalışırlar. Bazen devamsızlığa yol açan koşullar, aile koşullarıyla öğrenci motivasyonundan çok daha fazla ilgilidir. Bu, okul personelinin bireysel bir çocuk için gerekli desteklere karar verirken sahip olması gereken değerli ve önemli bilgilerdir.

Ancak bir öğrenciyi okula devamsızlıkla takip etmek yeterli değildir. Öğretmenler, fakülteler ve personel, tüm öğrencilerin okulda kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak için çalışmalarına devam etmelidir. Öğrencileri tekrar binaya sokmanın yollarını bulmak birinci adımdır. Sürekli olarak gerçekten kaçırıldıklarını ve toplum için değerli olduklarını bilmelerini sağlayacak yolları bulmak, ihtiyaç duyduğumuz ikinci sıradaki değişikliktir. Boş yerlerin bir okul için ekonomik sonuçları olabilir, ancak kalpleri ve zihinleri sürekli doldurmak ve öğrencilerin ruhlarını yükseltmek önemli sosyal, duygusal ve eğitimsel faydalara sahip olabilir.


İLK ADIMLAR NEDİR?
Göre Ulusal Okul İklimi Merkezi'nde , olumlu bir iklim yaratarak akademik başarı, sosyal-duygusal ve karakter gelişimine ve taciz, yıldırma, zorbalık önlenmesi ve diğer sorunlu davranışlar için temel oluşturur. Ve çalışmalar göstermektedir şimdiye kadar bu bilginin doğrudan kronik devamsızlık tartışmaları uzatıldı verilmemekle birlikte genel okul iklimi ve katılım arasında bir ilişki. Ancak, kronik devamsızlığı düşündüğümüzde, uzun vadeli çözümün önemli bir parçası, muhtemelen tüm öğrencilerin okula dahil olmalarını ve böylece bulunmak istediklerini istemelerini sağlamaktır.

Okullar sık ​​sık devamsızlığı olan bireysel öğrencileri belirlemeye ve geri getirmeye çalışırken, etkilenen öğrencilerin okulda tutulan hücre değil, vahasıymış gibi hissetmeleri esastır. Okullar tüm öğrencileri ve aileleri kucaklayan bir kültür ve iklime sahip olmalıdır. Çocuklar mükemmel adalet dedektörlerine sahiptir ve ne zaman başka çocuklardan daha cezalandırıldıklarını bilirler.

KONUKSEVER VE OLUMLU BİR OKUL İKLİMİ OLUŞTURMA
New Jersey için Sosyal-Duygusal Öğrenme İttifakı belirlemek ve olumlu okul iklimi kilit öğelerinden bazılarını geliştirmeye çalışmıştır.

İlham verici:  Okullar, öğrencilerin isteklerine bağlanmalı ve aktif olarak yıldızlara ulaşmalarını teşvik etmelidir. Öğrencilerden, okul yılı ve her ders veya sınıf dönemi için özel hedefler koymaları istenmelidir. Hedef belirleme okul çapında bir uygulama olmalıdır.
Destekleyici: Mücadeleye destek eşlik etmelidir; okullar, öğrencilerin birbirlerine yardım etmeleri için teşvik edilen ortak etkinlikten yararlanır. CASEL'in Sosyal Karar Verme / Problem Çözme programında , örneğin, ilköğretim öğrencilerinin bireysel, sürekli karakter gelişimi ve çalışma becerileri hedefleri belirlemesi ve bu süreçte yardımcı olması için sınıf arkadaşları ile birlikte buluşmaları teşvik edilir - gelişim bireysel bir görev olarak görülmez ve gerileme, öğrenmenin normal bir parçası olarak görülür.
Güvenli ve Sağlıklı:  Okulda ve her sınıfta destekleyici bir SEL kültürünün geliştirilmesi gerekir. Sonuçta, biz birbirimizin koruyucusuyuz ve bu yüzden öğrenciler tüm sınıf arkadaşları için destekçi olmalılar. Kendi iyi fiziksel ve sosyal-duygusal sağlıklarına ve başkalarına katılarak kendilerine en iyi saygı duymayı öğrenmede desteğe ihtiyaçları var.
Saygılı:  Başkalarına saygı duymak okul binasında önemli bir beklentidir ve modellemesi esastır - öğrenciden öğrenciye, öğrenciden öğrenciye, yetişkinden yetişkine - ebeveynler ve bakıcılar dahil. Okullar özellikle yakın zamanda göçmen olanlar veya ekonomik olarak mücadele eden aileler gibi bazı aile bireyleri için korkutucu ve yabancı okulların nasıl olabileceğine dikkat etmelidir.
Etkileşim: “Etkileşim” olarak tanımlanan öğrenme aktif ve problem odaklıdır ve öğrencilerin anlamlı ürünler oluşturmasına yol açar. Sınıf toplulukları birlikte öğrenme için hedefler koymalı ve bu hedefleri takip etmeli ve aynı zamanda binadaki yetişkinler de olmalıdır - buna öğretmen grupları, öğrenci destek personeli, güvenlik personeli ve okul kaynak görevlileri, ofis personeli, zeminler ve bakım personeli ve okul yöneticileri dahildir. Tüm okul üyelerinin kendilerini ve okullarına katkılarını geliştirme hedefleri devam etmeli ve yolda karşılaştıkları barikatları aşmak için birlikte çalışmalıdır.
Halk eğitimi, herkes için öğrenme ve vatandaşlığa kapı açmakla ilgilidir. Bu kutsal sorumluluğu karşılamak, okullarımız olumlu bir okul kültürüne ve iklimine sahip olmak için çalıştığında mümkündür. Bunu yaparsak çocuklar gelecek. Ve yapamadıklarında, onlara aile ve ilgili engellerle ilgili yardım ettiğimizde ve geldiklerinde kalma olasılıkları daha yüksektir.

Kaynak: https://www.edutopia.org/article/two-step-process-reducing-chronic-absenteeism

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol