CUMHURİYET ÖGRETMENİ BÖYLE SÖYLER

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmen sorar; Arkadaşlar aydın olabilmek için kaç tane üniversite bitirmek gerekir?Öğrencilerin hepsi birer sayı söyler, cevap bulunmamıştır. Öğretmen sözü alır; Arkadaşlar aydın ve entelektüel olabilmeniz için çağdaş ve evrensel normlarda en az üç üniversite bitirmeniz gerekir. Ama üçünü de siz bitirmeyeceksiniz.


 
Dedeniz babanız ve siz hatta nineniz anneniz ve siz de olursanız daha iyi olur. Siz kendiniz beş üniversite bitirseniz bile aydın olabilmeniz mümkün değildir. Aydın olabilmek için bir ömür yetmez. Dedenizin ve babanızın bilge yaşam tarzlarının aktarımıyla bu mümkün olabilir. Sizler şu an ki gelişmişliğinizi ve durumunuzu bile yaşadığımız bu Cumhuriyete borçlusunuz.

Cumhuriyete sahip çıkarak borcumuzu ödemeye mecburuz. Ancak o zaman çocuklarımıza torunlarımıza aydın bir gelecek sunabiliriz.

Cumhuriyetimizin mutlaka yanlışları eksikleri olabilir. Bu bizim sorumluluğumuzdadır. Toplumumuzda yanlışlık ve eksiklik varsa bu Cumhuriyete yansıyacaktır. Bunları el ele vererek düzeltelim. Ve asla geçmişin karanlığına, cehaletine teslim etmeyelim! Bunun için ölmemiz gerekiyorsa ölelim. Bu Cumhuriyetin geriye doğru kaybedilmesi demek, geriye ve tarihe gömülmemiz demektir.

Zaman geriye akmaz. Geride kalanlar yada geriyi tercih edenler zamanın geçmişinde yok olurlar. Yok olmayalım.!


 
Cumhuriyetin kaybedilmesi demek. Geleceğimizin yok olması, insan onurunun gasp edilmesi ve Çanakkale’de kurtuluş savaşında ölen binlerce şehitlerimizin boşuna ölmesi demektir. Buna asla izin vermeyelim.

Bu bizim geleceğe, gelecek kuşaklara namus borcumuzdur. Biz namussuz ve onursuz yaşayamayız ölürüz çocuklar. Öleceksek bu cumhuriyet için, namusumuz için, onurumuz için savaşarak öleceğiz. Kesinlikle bu Cumhuriyeti geriye doğru kaybettirmeyeceğiz.

“Öğretmen yürekli Mustafa Kemal’in ülkesinde böyle Mustafa Kemal yürekli öğretmenlere selam olsun”  insan


 
Bunu paylaş:

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol