Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 1 Milyona Yakın Öğretmen Ataması Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 1 Milyona Yakın Öğretmen Ataması Olacak. Atama bekleyen öğretmen sözünü tamamen ortadan kaldıracağız diye konuştu. Atama bekleyen öğretmen sayısın 1 milyona ulaştığını, atama bekleyen öğretmenlerin hepsini atayacakları belirtti. İktidara geldiklerinde öncelikli olarak atama bekleyen öğretmen sorununu ortadan kaldıracaklarını, kadrolu ve sözleşmeli saçmalığı uygulamasına son vereceklerini söyledi. İşte kılıçdaroğlunun eğitime dair söyledikler 
Kılıçdaroğlu, Show TV, Haber Türk ve Bloomberg HT ortak yayınında Ece Üner'in sorularını yanıtladı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama isteyen bir öğretmene "Onları Kılıçdaroğlu yapar size." dediğinin hatırlatılması üzerine, Kılıçdaroğlu, "Arada bir Allah doğruları söyletiyor. Evet onları ben atayacağım. Atama bekleyen öğretmen kavramını kaldıracağız. Atama bekleyen çok sayıda öğretmenimiz var. Erdoğan, bizim eğitim programımızı bilmediği için ne söyleyeceğini bilmiyor. Birinci etapta 1 milyona yakın atama bekleyen öğretmen atanacak. Kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen uygulamasına da son vereceğiz. Milli eğitim politikalarını yeniden şekillendirmeyi düşünüyoruz." diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu, taşımalı eğitimi ve birleştirilmiş sınıf uygulamasını tamamen kaldıracaklarını, nerede bir öğrenci varsa, orada öğretmen ve okul olacağını, çocuğun bütün eğitim harcamalarının kamu tarafından karşılanacağını bildirdi.

AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13